MOC ZIELENI W MIESZKANIU

Poznaj cudowną moc barwy zieleni we wnętrzu swojego domu. Działa wyciszająco, uspokajająco, zbliża nas do natury, a jednocześnie koi zszargane nerwy, które nosimy ze sobą każdego dnia. Wprowadzenie do swojego otoczenia większej ilości koloru zielonego, może sprawić prawdziwe cuda, odczuwalne emocjonalnie i fizycznie. Pytasz, od czego zacząć te zmiany? Czytaj dalej, a dowiesz się więcej.

ZOZTANIE SIĘ Z ZIELENIĄ – NAJWAŻNIEJSZE PORADY

Zainteresowanie barwą zieleni w dekoracjach wnętrzarskich stale rośnie. Zieleń, w dziesiątkach jej odcieni, staje się prawdziwą inspiracją dekoratorów wnętrz. Łączy ona elegancje z orzeźwieniem, podkreśla naturalność, a jednocześnie wprowadza do pomieszczeń wyciszenie i harmonię. Dlatego, niezależnie od tego, czy zamierzasz na nowo dekorować całe mieszkanie, czy po prostu chcesz dodać kilka zielonych akcentów – jest to kolor, który warto rozważyć.

MAŁĄ KROCZKIEM KU ZIELENEJ PRZEMIANIE

Zielony jest kolorem uniwersalnym. Łatwo go wprowadzić do wnętrza domu za pomocą prostych zmian i dodatków. Guście nas wszystkich są różne, dlatego stworzyliśmy listę inspiracji, które mogą spełniać różne potrzeby i preferencje. Prezentujemy Wam praktyczne zestawienie dziesięciu inspiracji na wprowadzenie zieleni do vaśego domu: od tych, które ożywią przestrzeń, do tych, które pomogą w ukojeniu duszy. Może wśród tych pomysłów znajdziesz coś, co idealnie wpisze się w twoje wnętrze?

10 IDEI NA ZIELONE DODATKI DO SALONU

  • Dywanik w kolorze energetycznej, żywej zieleni – doskonale ożywia wnętrza surowe, białe, szare i wykończone kamieniem dekoracyjnym.
  • Pistacjowa narzuta na łóżko, pled lub kocyk – jasna uprzyjemnia zimowe wieczory albo poranne popołudnia, cieszy oko i zbliża do natury.
  • Seledynowe wazony, koniecznie szklane lub półprzezroczyste – będą się pięknie prezentowały we wpadających przez okno promieniach słońca.
  • Miętowy fotel – wielki, z szerokimi oparciami i wysokim zagłówkiem, przyjmuje ciało do przytulnych wieczorów z książką i kubkiem kawy.
  • Patynowe (zielone-niebieskie) pufy, na których będzie można wygodnie wyciągnąć nogi do przodu – niewielkie, puchate, przykuwają naszą uwagę.
  • Zielone poduszki dekoracyjne do ułożenia na salonowej sofie albo fotelu. Wybierzcie je w kilku różnych odcieniach, rozłożone blisko siebie stworzą piękny efekt.
  • Szmaragdowo wykończona lampka nocna lub lampa stojąca – uchwyt lub podstawa takiej lampy, w kolorze zieleni morskiej podkręsli naturę drewnianych podłóg i dodadzą uroku stolikom kawowym w salonie.
  • Malachitowe zasłony – ciemny, bardzo intensywny odcień zieleni, który wygląda niczym kamień szlachetny. Idealnie komponuje się z białymi firanami.
  • Podstawki pod doniczki kwiatowe – prostota i estetyka w jednym. Niby drobny element, a potrafi wiele zmienić w wyglądzie salonowych parapetów!
  • Zielone ramki na zdjęcia, szczególnie jeśli kolory ścian, na których można je powiesić są jasne: od bieli, przez delikatną żółć, aż do pomarańczy.

KOŃCOWE REKOMENDACJE I ZACHĘTY

Na koniec chcielibyśmy zauważyć, że powyższa lista to tylko początek przepięknej zielonej przygody. Więcej inspiracji można znaleźć na blogach aranżacyjnych, stronach poświęconych ekologii we wnętrzach oraz… we własnej głowie! Pamiętaj, że to tylko wyobraźnia może nas ograniczać. Niezależnie od tego, decydujesz się na delikatne dodatki czy zdecydowane mocne akcenty, zieleń to kolor, który zawsze sprawi, że twoje pomieszczenia staną się bardziej przyjazne i relaksujące.