Kiedy „mniej” oznacza „więcej” – dom i życie Agnieszki Włodarczyk

Włodarczyk – aktorka i matka

Przytoczyć historię życia i kariery Agnieszki Włodarczyk to odkrywać fascynującą podróż jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek współczesnych, którą zaskoczyły życie i doświadczenia. Włodarczyk zadebiutowała jako nastolatka, w wybitnym filmie Sara, grając u boku nie mniejszej gwiazdy – Bogusława Lindy. Był to początek jej znakomitej kariery filmowej i muzycznej, z natychmiastową rozpoznawalnością, którą umocniła jej obecność w popularnych programach muzycznych, takich jak Twoja twarz brzmi znajomo oraz Jak oni śpiewają?

Osiągnąwszy wiek 40 lat, Włodarczyk wstrzymała swoją karierę, skupiając się na nowym, dumnie objętym obowiązku – byciu matką. Wraz z tą zmianą pojawiły się również inne decyzje nażącej doniosłość, takie jak sprzedaż jej olbrzymiego, 400-metrowego domu na rzecz znaczniej mniejszej nieruchomości. Traktując ten zachwyt jako znak, wyruszmy na wizytę do nowego domu Agnieszki Włodarczyk.

Pierwszy dom Włodarczyk – od kawalerki do willi

Kiedy Agnieszka Włodarczyk miała zaledwie 20 lat, dzięki stałej pracy w popularnym serialu Plebania, będąc na początku swojego zawodowego, aktorskiego życia, zdecydowała się kupić swoje pierwsze mieszkanie. To było niewielkie, 38 metrowe mieszkanie w starej kamienicy na dzielnicę Włochy w Warszawie, które stało się jej domem na następne 8 lat. W tym okresie aktorka zadecydowała o podjęciu jeszcze większego zobowiązania finansowego – zakup 400-metrowego domu.

Z 38 metrowej kawalerki przeprowadziłam się do 400 metrowego domu. Były to lata tłuste, a ja miałam dosyć ukrywania wstydu gdzie mieszkam. Wzięłam kredyt we frankach, odrestaurowałam dom na tyle, ję by stał się na wysokim połysku. I wierząc, że przyniesie mi to szczęście, inwestowałam tylko w dom, jednocześnie zaniedbując siebie. Na parterze miałam salę kinową, a na piętrze siłownię, łącznie 8 pokoi, pokój kąpielowy i powierzchnię do zabawy na najwyższym piętrze z drugą kuchnią.

Wcześniej tego roku, Włodarczyk zapowiedziała na swoim profilu na Instagramie, że zdecydowała się sprzedać ten olbrzymi dom. Okazuje się, że wielkość, rozmiar i okazałość domu, w którym mieszkała, nie zawsze oznaczały dla niej poczucie szczęścia i bezpieczeństwa.

Nie metraż, ani życiowe „dodatki” nie sprawią, że będziesz szczęśliwy. Duża powierzchnia bez poczucia bycia kochanym, bez poczucia bezpieczeństwa, bez perspektywy rodziny, ale z perspektywą płacenia bankowi enorme sumy pieniędzy co miesiąc, sprawia, że czujesz się jak więzień. Kiedy po 5 latach sprzedałam ten dom, poczułam ulgę…

Nowy dom Włodarczyk – minimalizm i nowoczesność

Wbaczając jak teraz wygląda nowy dom Agnieszki Włodarczyk, jesteśmy w stanie zobaczyć jak wielka zmiana zajęła się mieści nowym domu. O ile poprzednia posiadłość była ogromna, o tyle teraz Włodarczyk zamieszkała w domu o wiele skromniejszym. Wnętrze domu urządzone jest w stylu minimalistycznym i nowoczesnym. Na zdjęciach, które aktorka umieszcza na swoim profilu na Instagramie, widać jasne, ciepłe kolory dominujące we wszystkich pokojach.

W salonie na ścianach możemy podziwiać czarno-białe fotografie największych gwiazd Hollywood, które nadają wnętrzu nieco hollywoodzkiego, luksusowego klimatu. Aktorka z rodziną relaksuje się w salonie na dużej sofie, która wzbogacona jest dużą ilością poduszek. Kominek, przy którym Włodarczyk uwielbia spędzać zimowe wieczory, dodaje miejscu przytulności oraz ciepła.

Kuchnia jest stylowa, funkcjonalna i świetlista, dzięki dużemu oknu. Wnętrze zdobią białe szafki oraz duży, czarny blat, a ściany ozdobione są białymi płytkami. Całość prezentuje się niebywale elegancko.

Na terenie posiadłości mieści się również przepiękny i zadbany ogród, idealne miejsce dla mieszkańców oraz gości.

Nigdy więcej życia na pokaz, dla podtrzymania rzucającego do oczu obrazu, z moim osobistym cierpieniem w tle. Kupiłam mój kolejny dom z rozsądku. Jest ekonomiczny, przytulny i słoneczny. Kiedy mieszkałam w nim sama, czułam że jest o połowę za duży. Teraz spełnia swoją rolę doskonale…”