Hamak – Brazylijski trend ogrodowy

Jako ucieleśnienie brazylijskiego klimatu, hamak, zwany również krzesłem wiszącym, zdobywa coraz większą popularność na świecie. Ta innowacyjna konstrukcja zdobywa serca nie tylko za sprawą swojego porywającego designu, ale przede wszystkim dzięki niezrównanej wygodzie. Jasne jest jedno – hamak brazylijski to zdecydowany hit ostatnich sezonów, zarówno na tarasie, jak i w salonie.

Wisząca ostoja relaksu

Sprzyjający relaksacji, hamak jest doskonałym antidotum na stres, który towarzyszy nam na co dzień. Zatem, czy to po męczącym dniu w biurze, czy po intensywnym dniu z dziećmi, brazylijskie krzesło wiszące okazuje się być idealnym miejscem na chwilę odprężenia. Każde kołysanie tego wiszącego mebla pomaga zniwelować napięcia, które nagromadziły się w ciele po wielogodzinnym wysiłku, pomagając nam się odprężyć i dostarczając nieocenionego spokoju.

Siedząc w krześle, możemy przyjąć zarówno klasyczną pozycję z nogami zwisającymi w dół, jak i wygodnie ułożyć się na boku, dając ciału możliwość swobodnego bujania i odprężania się. Zachowane proporcje mebla umożliwiają komfortowe korzystanie z laptopa, książki czy smartfona, co w połączeniu z delikatnym kołysaniem, gwarantuje błogi relaks.

Estetyka i funkcjonalność w jednym

Hamaki brazylijskie to nie tylko funkcjonalny mebel, ale także estetyczne uzupełnienie każdego wnętrza. Od prostych, jednokolorowych modeli, po egzotyczne, kwieciste wzory, propozycje są tak różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie. Szeroki wybór modeli sprawia, że hamak idealnie wkomponuje się zarówno do miejskiego loftu, biura, jak i rustykalnego, wiejskiego domu.

Prostota i uniwersalność konstrukcji wiszącego krzesła pozwalają na swobodną instalację tego mebla zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Jak pokazuje praktyka, dokonując małych modyfikacji, krzesło wiszące może być z powodzeniem instalowane w oryginalnych ogródkach kawiarnianych, na drzewach w parku miejskim, a nawet na tarasach z widokiem na festiwal muzyczny. Chętnie korzystają z nich także hotele, pensjonaty i restauracje, które pragną urozmaicić swoją ofertę, poprawić komfort gości i zaskoczyć ich nieszablonowym rozwiązaniem.