Hydropolis to w pełni dedykowane centrum edukacyjne posiadające temat wody, które należy odwiedzić i dokładnie zapoznać się z pełną gamą oferowanych wystaw i atrakcji. Tego rodzaju placówka jest unikalna w skali kraju, a nawet Europy. Wielbiciele wiedzy o otaczającym nas środowisku, zwłaszcza najmłodsi, zrozumieją tutaj, jakie istotne znaczenie dla zachowania równowagi ekologicznej naszej planety ma woda. Wystawianą ekspozycję umieszczono na obszarze czterech tysięcy metrów kwadratowych, korzystając z oryginalnej przestrzeni wzdłuż ponad stuletniego zbiornika wody.

Olśniewające multimedia i oryginalna scenografia

Hydropolis to przede wszystkim miejsce, gdzie nudzić się po prostu nie można! Jest to zasługa bardzo ciekawej, multimedialnej formy prezentacji wiedzy. Ponad sześćdziesiąt monitorów dotykowych, dostępnych dla zwiedzających, pozwoli w prawdziwie interaktywny sposób zgłębić wiedzę na temat wody. Każdy z naszych zmysłów zostaje tu zaangażowany, dzięki czemu nauka i odkrywanie przychodzi z wielką radością.

Woda jako pierwiastek wszechobecny

Z wodą związane było już początki zarówno naszego życia, jak i życia na innych planetach. Badania naukowców coraz częściej dowodzą, że najdalsze zakątki kosmosu kryją ślady obecności wody. To pozwala na wnioskowanie, że w naszym wszechświecie na pewno nie jesteśmy sami, gdyż wszędzie tam, gdzie jest woda – jest życie.

Przez całość prowadzi strumień

Kolejne pomieszczenia centrum są dedykowane różnym aspektom związanym z wodą. Pozwala to zwiedzającym na odkrycie np. głębin oceanów czy historii inżynierii wodnej. Ciekawym elementem wystawy jest półkilometrowy strumień, który prowadzi zwiedzających przez całe wnętrze budynku pod taflą przezroczystej podłogi.

Dzięki multimedialnym rozwiązaniom w Hydropolis możemy dosłownie znaleźć się tuż obok ławicy tuńczyków, zobaczyć olbrzymiego rekina, albo podziwiać ścianę pokrytą mchem. Także miłośnicy techniki z pewnością znajdą tu coś dla siebie – dostępne są bowiem modele hydrotechnicznych urządzeń. Warto też zwrócić uwagę na makiety kapsuły batyskafu Trieste z 1960 r., w którym dwóch śmiałków zanurkowało na samo dno Rowu Mariańskiego na głębokość ponad dziesięciu metrów.

Hydropolis – miejsce zatłoczone dźwiękami natury

Hydropolis to nie tylko miejsce zatłoczone informacjami, ale i pełne dźwięków. Słyszymy tu intensywne deszcze, płynące strumienie, szum fal na plaży rajskiej. Każdy odwiedzający centrum ma możliwość wywołania dźwięków nadchodzącej burzy. Z głębin oceanu przenosimy się do dżungli amazońskiej, z pracowni wynalazców dawnych do laboratorium współczesnego.

Interaktywne mapy i systemy zarządzania wodą

Wśród interaktywnych atrakcji, jakie oferuje Hydropolis, znajdują się między innymi mapy Wrocławia z różnych okresów, w tym z czasów powodzi tysiąclecia. W ten sposób odwiedzający mają okazje poznać i przeanalizować rozwój systemu wodociągów we Wrocławiu. Przy okazji dowiedzą się, ile dziennie wody potrzebne jest na przykład dorosłemu mężczyźnie, ale i także niemowlęciu.

Hydropolis – miejsce, które warto odwiedzić

Podsumowując, warto podkreślić, że Hydropolis to prawdziwa gratka zarówno dla młodych jak i starszych odkrywców. Jest to idealne miejsce na rodzinny wypad, gwarantujący radość i naukę na najwyższym poziomie. To miejsce, które z pewnością warto dodać do swojego turystycznego planu, a my zapewniamy, że całe doświadczenie na pewno zostanie ze wszystkimi już na zawsze.