Mennica Legacy Tower to prestiżowy zespół dwóch budynków biurowych klasy A+ położony w Warszawie, na Woli. Realizowany przez Mennicę Polską oraz Golub GetHouse, kompleks powstał w miejscu dawnego siedliska Mennicy Polskiej, otoczonego przez ulice Żelaznej, Prostej, Waliców oraz Grzybowskiej.
## Impresjonujący projekt architektoniczny i udogodnienia
Kompleks składa się z dwóch budynków – 130-metrowego wieżowca oraz sąsiadującej z nim struktury o wysokości 36 metrów. Zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Goettsch Partners z Chicago, Mennica Legacy Tower charakteryzuje się subtelnymi zaokrągleniami, podziałem fasady oraz całkowicie przeszklonym lobby o wysokości trzynastu metrów. W projekcie wykorzystano energooszczędne i ekologiczne rozwiązania.
Kompleks oferuje łącznie 63 800 metrów kwadratowych powierzchni najmu, w tym 49 600 metrów kwadratowych znajdujących się w wieżowcu i dodatkowych 14 200 metrów kwadratowych umieszczonych w budynku o mniejszej wysokości. Dodatkowo, łączna powierzchnia handlowa i usługowa w obu budynkach wynosi 4500 metrów kwadratowych. Najemcy maja dostęp do centrum konferencyjnego, centrum fitness, restauracji, kawiarni oraz innych lokali usługowych zlokalizowanych na parterach budynków.
## Naturalne otoczenie i przestrzeń publiczna
Przed Mennica Legacy Tower znajdują się dwa place publiczne. Większy, o powierzchni 4750 metrów kwadratowych, położony jest pomiędzy arkadami obu budynków, dostępny od ulicy Prostej. Drugi, mniejszy plac, jest zlokalizowany na rogu ulic Żelaznej oraz Pereca. Plac jest otoczony zielenią i elementami małej architektury, tworząc komunikację pomiędzy wieżowcem a obiektem niższym i tworząc przestrzeń publiczną z ogródkami restauracji oraz kawiarni, które są umieszczone na parterach budynków.
## Budowa Mennica Legacy Tower
Budowa kompleksu rozpoczęła się na przełomie 2015 i 2016 roku, po wyborze wykonawcy generalnego, który odbył się w 4. kwartale 2015 roku. Planowane zakończenie inwestycji i oddanie budynków do użytku miało miejsce w 2018 roku. Aktualnie, w budynkach znajdują się siedziby wielu instytucji i firm. W 2019 roku lokatorów do swoich modułów przyciągnął WeWork, który stał się jedynym najemcą niższego budynku, a także mBank, który jeszcze przed zakończeniem budowy wynajął większą część powierzchni. W budynku znajdują się również biura deweloperów budynku – Mennicy Polskiej oraz Golub GetHouse.