Panele winylowe – modny wybór do Twojego domu

W ostatnich latach panele winylowe cieszą się coraz to większym zainteresowaniem. Jednak okazuje się, że wiele osób wciąż nie do końca wie, czym są panele winylowe. Dlatego też pora obalić mity oraz wyjaśnić czy lepiej wybrać laminowane panele czy też winylowe, jaka jest ich cena oraz na jakie korzyści możemy liczyć wybierają je.

Czym są panele winylowe?

Panele winylowe w zasadzie z każdym rokiem zyskują na popularności. Ale co to tak naprawdę jest produkt który coraz częściej wybieramy do naszych domów i mieszkań? W czym tkwi ich sekret popularności? Panel winylowy jest niczym innym, jak produktem imitującym doskonale drewno. Polichlorek winylu czy też winyl to nic innego jak polimer syntetyczny poprzez samą polimeryzację chlorku winylu jest kojarzony z popularnym gumolitem, który w mieszkaniach naszych królował w czasach PRL-u. Winylowe panele występują w wielu wersjach kolorystycznych, wzorach, stylach, dzięki czemu bez żadnego trudu możemy dopasować panele do każdej aranżacji.

Zalety paneli winylowych

Popularność winylowych paneli to zasługa w dużej mierze ich bardzo licznych zalet. Nie dość, że winylowe panele są niezwykle trwałe to są również wyjątkowo ciche i co ważne – także wodoodporne. Ich sporym atutem jest świetna termoplastyczność oraz wytrzymałość wyjątkowa na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, panele winylowe są bardzo łatwe w samym montażu. Są one tworzone na zatrzaski i montowane na tzw. kliki. Dzięki temu nie chłoną w żadnym wypadku wilgoci. Co więcej mogą być także wykorzystywane w łazience. Ponad to powierzchnia winylowa jest bardzo odporna na zabrudzenia przez co winylowe panele są rozwiązaniem niezwykle praktycznym.

Bezpieczeństwo i wybór paneli winylowych

Jednym z kolejnych atutów paneli winylowych jest ich powierzchnia antypoślizgowa. Zwiększa to bezpieczeństwo oraz sprawia, że stanowią idealny wybór dla rodziny z małymi dziećmi. Panele winylowe można zakupić w dowolnym sklepie budowlanym, przez co dostęp do nich jest niezwykle łatwy. Wybór jest szeroki – od tańszych paneli, po te znacznie droższe. Warto jednak pamiętać, że panele nie są produkt, który wymieniamy co roku, a więc jest to długoletnia inwestycja. W związku z tym lepiej jest postawić na panele nieco droższe, które są znacznie bardziej wytrzymałe oraz mają wyższą jakość, niż kupić o niżej jakości, choć taniej, aby tylko mieć nową podłogę.