Nie da się ukryć, że meble dom sonoma nie wychodzą cały czas z mody

Meble te zdają się być w trendzie niezmiennie od dziewięćdziesięciu lat, kiedy to wprowadzone na rynek zdobyły serca konsumentów. A jak prezentuje się ich popularność dzisiaj? Dlaczego nadal chętnie do nich sięgamy? Na pewno jednym z powodów jest uniwersalność koloru – dąb sonoma. Ale na czym polega jego uniwersalność i do czego najlepiej pasuje? Spróbujmy to omówić.

Zastosowanie koloru dąb sonoma w aranżacji wnętrz

Meble dąb sonoma są znane ze swojego niezwykle uniwersalnego charakteru. Jasny odcień, który przypomina naturalne drewno dębowe, nadaje meblom niesłychaną lekkość i elegancję. Dzięki temu prezentują się wyśmienicie zarówno w małych, zaciemnionych pomieszczeniach, jak też na rozległych, przestronnych obszarach. Swoim naturalnym kolorem wprowadzają do wnętrza niepowtarzalną atmosferę ciepła i domowego komfortu.

Oferty producentów są pełne modeli wyraźnie nawiązujących do nowoczesnego designu. Meble te charakteryzują się prostotą formy, ciekawym i funkcjonalnym wzornictwem. Producenci często rezygnują ze zdobień na rzecz oszczędnej bryły geometrycznej. Często też spotykamy meble z frontami bez uchwytów, przeszklonymi fragmentami czy wzbogacone o wstawki w kontrastujących kolorach.

Taka prosta i funkcjonalna estetyka sprawia, że meble w kolorze dąb sonoma doskonale nadają się do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, skandynawskim, czy też minimalistycznym.

Trwałość i łatwość utrzymania koloru dąb sonoma

Użytkownicy bardzo cenią sobie ten kolor także za jego praktyczność. W przeciwności do ciemnych drewnianych powierzchni, które wymagają regularnego wycierania z kurzu, dąb sonoma jest bardziej wyrozumiały. Jego niejednolita i jasna powierzchnia nie wyróżnia drobin kurzu, dzięki czemu utrzymanie mebli w czystości jest łatwiejsze.

Odcienie dąb sonoma i dobór reszty wystroju

Dociekliwi użytkownicy często pytają, jaki kolor najbardziej pasuje do mebli w dąb sonoma. To pytanie pojawia się wielokrotnie w internetowych dyskusjach na temat wystroju wnętrz. Choć nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi, ściany w jasnych tonacjach bieli i szarości zdają się tworzyć z dąbem sonoma najbardziej harmonijne połączenia. Taka paleta barw stwarza przestrzeń gustowną i niesamowicie przytulną, która sprzyja odpoczynkowi i relaksowi.

Jednak dla tych, którzy lubią przełamywać stonowaną bazę odważniejszymi akcentami, można polecić wprowadzenie kontrastowych dekoracji. Czarne ramki na zdjęcia, wyszukane dekoracje czy designerskie lampy mogą stanowić ciekawe dopełnienie wnętrza.

Dąb sonoma – jaki to kolor?

Dąb sonama to kolor, który imituje naturalny odcień i usłojenie jasnego drewna dębowego. Zwykle przybiera chłodny, beżowy odcień, ale na rynku dostępne są także ciemniejsze, brązowe warianty. Dąb sonoma charakteryzuje się pięknym, wyrazistym usłojeniem z widocznymi sękami, które przydają meblom naturalnej elegancji. Z tego powodu jest chętnie wykorzystywany nie tylko w meblarstwie, ale również jako wzór dla podłogowych paneli, drzwi czy blatów kuchennych.