Lustra w stylu glamour – klucz do oszałamiających wnętrz

Lustra to jeden z elementów stylu glamour, które nie tylko wspaniale podkreślają jego wyrafinowany urok, ale również optycznie zwiększają przestrzeń, dodając jej elegancji i niepowtarzalnego wdzięku. Umiejętne wykorzystanie luster w aranżacji pomieszczeń w deseniu glamour jest niezbędne, aby przestrzeń mogła ostatecznie zaistnieć w pełnej swojej okazałości – niezależnie od tego, czy jest to salon, hol, czy łazienka. To właśnie odpowiednio dobrane lustra zazwyczaj są tym, co sprawia, że przestrzenie te stają się dosłownie idealne. Ale jak wybrać takie lustra i na co zwrócić szczególną uwagę?

Wybór idealnego lustra glamour – początek poszukiwań

Nowoczesne sklepy ze swoją różnorodną ofertą luster mogą przyprawić o zawrót głowy. Przeróżne modele i wzory mocno utrudniają podjęcie ostatecznej decyzji, zwłaszcza jeśli chcemy, aby wybrane lustro doskonale współgrało z resztą wnętrza. Podejście do tematu musi być tutaj strategiczne. Przed wyborem i zakupem, warto najpierw dobrze zastanowić się nad specyfiką wnętrza, które planujemy ozdobić.

Cechy wyróżniające lustra glamour

Aby być pewnym, że wybrane lustro wpisze się w stylistykę glamour, warto znać kilka podstawowych cech, które typują to wyposażenie do tego właśnie stylu.

  1. Lustra glamour w kolorze czarnym – to perfekcyjna propozycja do salonu lub łazienki, pod warunkiem, że zostaną one umieszczone na kontrastowej, połyskującej ścianie. Białe kafle, tapeta w jasne, geometryczne wzory, ściana z ornamentami – to idealne miejsca do powieszenia czarnego lustra w lśniącej ramie.
  2. Srebrne lub stalowe lustra – w wersji błyszczącej i bogato zdobionej idealnie sprawdzą się na ścianach w odcieniach od ciemnych, po jasne. Pamiętajmy jednak, że najlepszy efekt osiągniemy, wybierając do nich ciemniejsze tło. Jeśli chodzi o orientację w przestrzeni, to pionowo wieszane lustra najlepiej prezentują się w holu lub pomieszczeniach przejściowych. Inaczej wygląda sprawa, kiedy zamierzamy powiesić lustro poziomo – w takim przypadku pięknie będzie to komponowało się w salonie lub jadalni.
  3. Okrągłe modele – z fascynująco wykończonymi ramami, które można porównać do polerowanych diamentów, idealne do umieszczenia w centralnej części pokoju dziennego. Ale uwaga: styl glamour preferuje lustra okrągłe, nie owalne! Idealnie okrągła forma z zachwycającą ramą zdecydowanie lepiej zaakcentuje styl glamour.
  4. Alternatywą są lustra z niewielką powierzchnią zwierciadła do przeglądania, ale z efektowną ramą zbudowaną z „pękniętych” i „połamanych” szkieł. Taka tafla tworzy na ścianie niezwykły efekt, poza czystym odbiciem twarzy, dając złudzenie, że widzimy w niej tysiące fragmentów własnego ciała w błyszczącym, skrzącym się wydaniu.

Unikalny charakter luster w stylu glamour

Co wyróżnia wszystkie lustra w stylu glamour to zdecydowanie ich przepych i bogactwo zauważalne gołym okiem, a przede wszystkim blicht, wielkość i najczęściej dość ekstrawagancki design. Pasja do przepychu i bogatej dekoracji jest tu wręcz wskazana, a nadmiar formy nad treścią – mile widziany!