Oceanarium Delfin House w Łebie – znamienne miejsce protestu i edukacji

Einsteina to oceanarium zwane Delfin House, zlokalizowane w Łebie, woj. pomorskie, powstało jako symboliczny protest przeciwko liczbie ssaków morskich, takich jak delfiny, które każdego roku giną na świecie. Istnienie tego miejsca to także sprzeciw przeciwko procederom łapania delfinów w ich naturalnym środowisku i trzymania ich w niewoli, często zakończonej ich śmiercią. Delfin House jest miejscem, gdzie zwierzęta te mogłyby żyć w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych.

Oceanarium Łeba – atrakcja dla wszystkich

Oceanarium Łeba jest w stanie przyciągnąć tłumy niezależnie od płci czy wieku. Wystawy z zamieszkującymi je istotami morskim są fascynujące nawet dla doświadczonych płetwonurków. Celem pracowników instytucji jest prezentowanie każdego roku nowych gatunków jednak nie tylko drapieżnych ryb, takich jak żarłacze, rekiny czy piranie, ale też ryb krokodyla, ogromnych sumów z Ameryki Północnej, świętych ryb arawan, a także setek innych zwierząt, które zamieszkują wody tropikalne.

Stworzenie odpowiednich warunków do życia tych zwierząt to wymagające zadanie, które oparte jest na przeogromnym poświęceniu, pokorze oraz cierpliwości

Oceanarium Łeba jako miejsce edukacji morskiej

Edukacja na temat świata morskiego jest jednym z ważniejszych elementów działalności Delfin House. W ramach oferty edukacyjnej, prowadzone są tzw. ścieżki edukacyjne m.in. pod nazwą Mieszkańcy mórz i oceanów. Dla zainteresowanych osób, organizowane są również spotkania z kapitanami statków, płetwonurkami, a nawet pokazy filmów i zdjęć dotyczących podwodnego świata.

Delfin House wspiera też działalność wielu organizacji nakierowanych na ochronę ssaków morskich takich jak foki, delfiny oraz inne unikalne gatunki. W ten sposób, oceanarium przyczynia się do globalnej ochrony przyrody morskiej.

Planowanie wizyty

Wizytę w Oceanarium w Łebie warto zaplanować zarówno na piękną, słoneczną pogodę, jak i deszczowy, pochmurny dzień. Będziemy mieli okazję do jednoczesnego zdobycia wiedzy i relaksu, gdy za oknem aura nie sprzyja. Ceny biletów są dostępne dla każdej kieszeni, a i tak każdy wydatek przeznaczony na ten cel będzie dobrą inwestycją w naszą wiedzę o świecie morskim. Ta atrakcja to doskonała okazja do nauki dla dzieci i dorosłych – dla niektórych to pierwszy kontakt z niektórymi gatunkami morskim.

Wizyta w Oceanarium to także wyjątkowa okazja do przeniesienia się chociaż na moment w egzotyczne rejony świata, bez konieczności wyjazdu z kraju.