Forum polskich wieżowców jest istotną platformą online dla międzynarodowego środowiska zainteresowanego architekturą, infrastrukturą i urbanistyką. Portal ten prezentuje i dostarcza szczegółowe komentarze na temat bieżących i planowanych inwestycji na całym świecie.

Regionalny podział na forum

Biorąc pod uwagę różnorodność i zróżnicowanie tematów, forum zostało podzielone na sekcje regionalne, w tym sekcje poświęcone Polsce, jak również regionom międzynarodowym. Polski dział forum składa się ze specjalnych podsekcji przypadających na wszystkie regiony i większe miasta kraju. Obejmują one zakres komentarzy i informacji na temat różnych inwestycji, bez względu na to, czy są one już zakończone, w trakcie realizacji, czy dopiero planowane.

Więcej na temat Forum polskich wieżowców

Założone w 2002 roku przez holenderskiego ekonomistę Jana Klerksa, Forum polskich wieżowców zaczęło swoją działalność na platformie vBulletin, z założeniem, aby promować dialog na temat miejskiego rozwoju w Rotterdamie. W sierpniu 2015 roku na stronie zarejestrowało się już ponad 800 tys. użytkowników, a ilość tematów i postów wzrosła odpowiednio do ponad 900 tys. i ponad 86 mln. Obecnie, polski oddział forum jest największym działem na SkyscraperCity, z punktu widzenia liczby wiadomości. W 2018 roku SkyscraperCity zostało przejęte przez VerticalScope, a forum przeniesione na platformę XenForo.

Bogate źródło wiedzy i porad

Forum polskich wieżowców jest prawdziwym skarbnicą wiedzy i porad na temat architektury, urbanistyki i inwestycji infrastrukturalnych. Od pasjonatów po zawodowców, wszyscy mogą z niego czerpać użyteczne informacje i rozwiązać swoje wątpliwości. Jego dostępność sprawia, że po informacje na temat architektury i urbanistyki można sięgnąć z każdego miejsca.
Ponadto, portal ten jest dostępny także dla tych, którzy nie mają zbyt wiele do czynienia z dziedziną architektury. Jego lektura pozwala poznać najnowsze trendy w budownictwie czy style architektoniczne rozbrzmiewające echem historii danego miejsca. Forum polskich wieżowców to nie tylko źródło wiedzy, ale także inspiracja dla wszystkich zainteresowanych otaczającą nas przestrzenią.
Szczególnie docenianym przez użytkowników elementem jest podział forum na sekcje regionalne, który ułatwia odnalezienie informacji o konkretnych miejscach. Bez wątpienia, Forum polskich wieżowców jest ważnym miejscem wirtualnej przestrzeni dla wszystkich, którzy interesują się architekturą, infrastrukturą i urbanistyką, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym.