Adam Małysz to ikona polskich skoków narciarskich i jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim sporcie. Po zakończeniu swojej imponującej kariery sportowej, nie odszedł daleko od swojej dyscypliny. Zajmuje obecnie stanowisko dyrektora kadry skoczków w Polskim Związku Narciarskim. Poza tym, Małysz aktywnie udziela się na Instagramie, gdzie często dzieli się ze swoimi fanami zarówno informacjami ze świata skoków narciarskich, jak i fragmentami swojego życia prywatnego. Dzięki temu możemy zobaczyć jak mieszka idol milionów polskich kibiców. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda dom Adama Małysza? Jeśli tak, to poniższy artykuł jest dla Was.

Adam Małysz: dom marzeń blisko natury

Adam Małysz wraz z rodziną mieszka w Wiśle, a konkretnie w dzielnicy Kopydło, w której się wychował. Różni go to od wielu sportowców, którzy po zakończeniu kariery decydują się na przeprowadzkę do dużych miast, czy nawet za granicę. Zamiast tradycyjnej górskiej chaty, Orzeł z Wisły, jak często nazywany jest Małysz, wybrał do życia dużą nowoczesną willę. Były skoczek narciarski przyznaje, że budowa jego domu kosztowała około 2 milionów złotych. Najbardziej jednak ceni w nim taras, z którego rozpościera się widok na góry i przyjemna atmosfera podwórza.

Wspaniale jest wyjść na taras i ujrzeć piękny widok. A przy tym mam spokój i ciszę. Nie jestem podglądany, gdy robię coś na powietrzu. A ostatnio sporo pracowałem w ogrodzie. Basenu nie będzie. W poprzednim domu był, ale nie sprawdził się, był mało używany. – wspominał przed laty skoczek.

Dom Adama Małysza nie jest zwykłą posiadłością. Zbudowany z cegły, położony na działce z widokiem na polskie góry, ma wszystko, czego prawdziwy miłośnik natury mógłby sobie życzyć. Na parterze znajduje się przestronny salon z kominkiem, który zapewnia ciepło podczas chłodnych górskich wieczorów, na piętrze z kolei znajdują się aż trzy sypialnie. Choć dom nie jest wypełniony luksusowymi dodatkami i dizajnerskimi meblami, jest urządzony w praktyczny i funkcjonalny sposób, co czyni go niezwykle wygodnym. W domu Małysza znajduje się także siłownia i sauna, a największe wrażenie robi wielki taras oraz ogród, w którym Małysz spędza sporo czasu, szczególnie latem.

Pensjonat Apartament u Małyszów: Drugi dom Adama Małysza

Drugim domem Adama Małysza jest jego dawna posiadłość, w której mieszkał jeszcze zanim wybudował swoją obecną willę. Mieści się ona w Wiśle na ulicy Bukowej i obecnie jest pensjonatem o nazwie Apartament u Małyszów. Pensjonat prowadzony jest przez skoczka i jego rodzinę i oferuje gościom możliwość zakwaterowania w miejscu, które kiedyś było domem jednego z najbardziej utytułowanych polskich sportowców. Jest to oferta skierowana szczególnie do kibiców sportu i osób, które chcą sobie odpocząć w spokojnej atmosferze. Pensjonat oferuje także basen, co jest doskonałym dodatkiem do oferowanego tam komfortu.