Rola komody w stylu glamour w aranżacji wnętrz

Po co nam komoda glamour?

Komoda w stylu glamour jest niezawodnym zawodnikiem na polu eleganckiego wystroju wnętrza. Jest to istotny element, którego obecność potrafi całkowicie odmienić wystrój pomieszczenia, nadając mu klasy oraz szyku. Trudno wyobrazić sobie apartament w stylu glamour, w którym nie znajdzie się choćby jedna komoda tego typy – a najlepiej kilka! Komoda to mebel uniwersalny, który może z powodzeniem znaleźć miejsce nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w kuchni czy przedpokoju. Ale jak poprawnie dopasować ten mebel do urządzanego wnętrza? Jak nie popełnić faux pas i uzyskać harmonijny efekt?

Jak powinna wyglądać komoda glamour?

Zgodnie z założeniami stylistyki glamour, której celem jest przemówienie do odbiorcy poprzez próżną elegancję i wzbudzenie zmysłowego podziwu, komoda glamour musi być przede wszystkim piękna, szykowna i droga. Nie chodzi tu jednak o jej wartość rynkową, lecz o efekt wizualny, który stawia na politurowe wykończenie i efekt lustra. W stylu glamour nie ma miejsca na przypadkowe elementy – prawidłowy dobór mebli, dodatków czy kolorów ścian jest jednym z najważniejszych elementów tej metody aranżacji. To, co najbardziej zapada w pamięć to lśniąca powierzchnia, zarówno delikatnie połyskująca, jak i cicho mieniąca się tysiącem iskier.

Cechy idealnej komody glamour

Komoda glamour to przede wszystkim:

  • Unikalna forma – od standardek „zwykłego” mieszkania tutaj zdecydowanie trzeba sobie podarować.
  • Połysk frontów w szufladach – bez względu na kolor, który może być biały, czarny, złoty lub srebrny, ale równie dobrze intensywna barwa pełna energii, jak fiolet, głęboka zieleń czy soczysta wiśnia.
  • Stylowe nóżki – komoda nigdy nie stoi bezpośrednio na podłodze! Ich forma może być różna: krótkie, mocne, wyższe i wygięte, jak w dawnym pałacu, łukowate i fantazyjnie faliste, wzorowane na francuskim stylu ludwikowskim, a nawet wykończone w złoceniu.
  • Eleganckie uchwyty szuflad – zazwyczaj w połyskującym złocie lub srebrze. Ten mały detal odgrywa kluczową rolę, nie można więc dopuścić do niedbałego wykończenia, jak chociażby nieholowane drewno.
  • Doskonale gładki blat zdolny do odbicia obrazu – jego lustrzaną powierzchnię można wykorzystać jako element dekoracyjny.

Wybieramy komodę glamour

Aby prawidłowo dobrać komodę glamour do wnętrza, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Przede wszystkim na jej blichtr. Jeżeli pierwszym wrażeniem, jakie mamy na widok komody jest właśnie to, czujemy, że właśnie znaleźliśmy mebel idealny. Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest kolor danego mebla. Powinniśmy dobrać go tak, aby współgrał z otaczającymi go ścianami czy innymi wykończeniami. Ważne jest, aby unikać monotonii i jednolitości – postawmy na kontrasty, ciekawe zestawienia bieli i czerni oraz barwne dodatki.