Kamil Stoch: Od skoków narciarskich do realizacji marzeń o własnym domu

Kamil Stoch to nazwisko, które od dawna jest mocno rozpoznawalne nie tylko w świecie sportu. Stoch, ceniony za swoje osiągnięcia na arenie międzynarodowej, od blisko dekady utrzymuje się na szczytach rankingu skoków narciarskich. Za sprawą swej popularności, promuje Polskę na globalnej scenie, przynosząc nam wiele powodów to dumy. Poza wszystkim, Kamil Stoch jest także znany jako człowiek biznesu, który dobrze zarządza swoim majątkiem. Jego największym inwestycyjnym zwycięstwem jest przepiękny dom, który wybudował w swojej rodzinnej miejscowości.

Dobrze zainwestowane pieniądze

Kamil Stoch, niezmiennie utrzymujący się na podium najważniejszych zawodów skoków narciarskich, cieszy się renomą jednego z najlepszych skoczków na świecie. Jego znaczące osiągnięcia na poziomie międzynarodowym, włączając w to trzy złote medale igrzysk olimpijskich i dwie Kryształowe Kule, są godne uwagi. Warto wskazać także na jego tytuł mistrza świata i nagrody zdobyte podczas kolejnych wygranych w Turnieju Czterech Skoczni oraz zawodów Raw Air.

Skoki narciarskie to nie tylko sport, ale także biznes. Stoch, z sukcesem łączący pasję z pracą zawodową, zdołał zgromadzić imponującą fortunę. Szacuje się, że w ciągu ostatnich trzech sezonów zarabiając na skokach, udało mu się zgromadzić ok. 2,5 miliona złotych. Ta suma umożliwiła mu zrealizowanie swojego największego marzenia – własnego domu.

Dom Kamila Stocha: Góralski pałac przy ulicy skoczka

Dom Kamila Stocha, powszechnie znany jako góralski pałac, jest jednym z symboli miejscowości Ząb, miejsca urodzenia skoczka. Ta efektowna rezydencja, wzbudzająca podziw zarówno mieszkańców, jak i turystów, mieści się przy ulicy nazwanej jego imieniem, co jest formą uhonorowania jego osiągnięć sportowych przez lokalne władze. Skoczek przyznał, że na nie oczekiwał takiej formy uznania.

Przepiękny dom Kamila Stocha

Budowa domu Stocha rozpoczęła się w 2014 roku. W uznaniu dla jego dwóch złotych medali zdobytych podczas igrzysk w Soczi, miejscowość ufundowała mu dary w postaci srosręby i kamienia węgielnego – filarów niezbędnych do podtrzymania stropu domu.

Siedziba skoczka znajduje się na wzgórzu, skąd rozpościera się widok na nieskazitelną panoramę Tatr. Atrakcyjność miejsca przyciąga wielu turystów, którzy odwiedzają to miejsce, aby podziwiać nie tylko piękne krajobrazy, ale i imponujący dom Stocha, wykonany z najlepszej jakości drewna.

Projekt domu – połączenie tradycji i nowoczesności

Wielkim wyzwaniem dla projektanta domu Stocha, Adama Bukowskiego, było połączenie stylu tradycyjnego z nowoczesnością. Udało mu się to w sposób mistrzowski, co dowodzi, że współczesne budownictwo może harmonijnie integrować się z tradycją. Każdy szczegół, włącznie z bezbłędnie ułożonymi, wielotonowymi kamieniami, jest dziełem lokalnych rzemieślników.

Stoch, postawiwszy na lokalne firmy i miejscowych specjalistów, znów udowadnia, że zawsze pozostaje wierny swoim korzeniom. Życzymy mu kolejnych sukcesów, zarówno na skoczni, jak i poza nią.