Industrialny styl aranżacji wnętrz: Popularność w Polsce

W ostatnim czasie, styl industrialny znalazł swoje miejsce w aranżacji wnętrz w Polsce. Coraz mniej Polaków decyduje się na cukierkowy design mieszkania, unikając nadmiaru barwnych dodatków. Industrializm to coś, co z jednej strony jest niezwykle praktyczne i funkcjonalne, z drugiej zaś, posiada niepowtarzalny urok i prezentuje się elegancko. W trakcie urządzania przestrzeni na styl industrialny, wybór odpowiednich komód ma kluczowe znaczenie. Ale czy meble stylizowane na loftowe mają istotne znaczenie dla całości industrialnego charakteru? Czy można je zastąpić czymś innym?

Charakterystyka loftowych komód

Industrializm jako styl aranżacji wnętrz działa na zasadach ściśle określonych konwencji. Każdy drobny szczegół ma swoją wartość – od wykończenia ścian i podłóg, poprzez wybór odpowiednich mebli, aż po dodatki i oświetlenie. Zachowanie spójności i konsekwencji w tworzeniu przestrzeni loftowej, pozwoli na stworzenie idealnej, industrialnej harmonii. Niezbędne w tym przypadku będą komody – meble, w których przechowywane są codzienne przedmioty, takie jak ubrania, segregatory, pościel czy bielizna. Trudno wyobrazić sobie loft bez komody, która jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania i idealnie wpasowuje się w industrialną atmosferę wnętrza.

Cechy stylu loftowego: Prostota i minimalizm w formie

Kluczowymi charakterystykami wyróżniającymi komody loftowe są: prostota, mocne, zdecydowane linie, brak zbędnych zdobień i minimalistyczna forma. Minimalizm w tym przypadku powinien być skrajny, bez miejsca na zapuszczenie fantazji w kierunku np. zdobionych nóżek czy dekoracyjnych uchwytów do szuflad. Idealna komoda loftowa to mebel oparty na stalowej, czarnej ramie, której wypełnienie tworzy naturalna kolorystyka drewna. Gładka, masywna, prosta – służy swojemu celowi i przy tym niezwykle przypomina wyposażenie fabryczne, przywołując atmosferę poprzemysłowych budynków.

Podstawowe kolory: połączenie czerń + brąz w naturalnej formie

Co do kolorów, dominują w nich czerń i odcienie brązu naturalnego drewna. Zadaniem loftowej komody jest spełnienie swojej roli użytkowej i jednocześnie wpisanie się w całość aranżacji przestrzeni, w połowie przypominając o jej industrialnym charakterze.

Co kluczowe w stylu industrialnym?

Kluczem do urządzania mieszkania w stylu industrialnym jest przede wszystkim pamiętanie o jego zasadach. Prostota formy, zdecydowane linie, otwarta przestrzeń, geometryczne stylizacje – przy jednoczesnym braku przesadzonego dekorowania. Dominują materiały takie jak stal i drewno, z pominięciem niepotrzebnych zdobień. A całość konstrukcji nie potrzebuje żadnych dodatkowych upiększeń – same w sobie są wyrafinowane, tylko dzięki swojemu minimalizmowi. W zgodzie z tymi zasadami, dobrze dobrana komoda, szafa, stół czy dodatki, pozwolą stworzyć wnętrze atrakcyjne wizualnie i doskonale wpisujące się w styl rodem z czasów najsłynniejszej recesji w Stanach Zjednoczonych.