Za ciasne buty? Rozwiązanie istnieje!

Czy kiedykolwiek zakupiłeś obuwie, które okazało się za ciasne? Jeżeli tak, to na pewno nie jesteś jedyny. Większość z nas miała tę niewygodną sytuację. Ale co zrobić, gdy jesteśmy zmuszeni do noszenia niekomfortowych butów? Właściwie trzeba tylko wybrać odpowiedni produkt do rozciągania butów. A więc, jak rozciągnąć buty za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych środków? Przejdźmy do rzeczy, aby dowiedzieć się więcej.

Rozciągający spray do butów – niezawodne rozwiązanie

Czy kiedykolwiek kupiłeś skórzane buty i nie potrafiłeś ich odpowiednio dopasować do swojej stopy? A może doświadczasz odcisków i nie możesz chodzić w nowych butach bez odczuwania bólu? Jeżeli tak, zastanawiasz się na pewno, jak rozbić skórzane buty. Wypróbuj specjalny spray do rozciągania butów.
Skład tego preparatu to środek pielęgnujący, plastyfikator, woda oraz alkohol. Jest to produkt o doskonałej jakości i jest bezbarwny. Przeznaczony jest głównie do zastosowania na szorstkich oraz gładkich skórach obuwia. Niestety, na skórze lakierowanej może okazać się nieskuteczny. Wystarczy tylko wstrząsnąć butelką, spryskać miejsca które nas uwierają od strony zewnętrznej butów i potem wsunąć stopy do środka. Następnie rozchodzimy buty przez około pół godziny. Preparat ten sprawi, że skóra butów staje się elastyczna, co umożliwia swobodne spacery.

Pianka do rozciągania butów – świetna alternatywa

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz skorzystać ze sprayu, to istnieje jeszcze jedna alternatywa – pianka do rozciągania butów. Jest to specjalistyczny produkt, który także służy do rozciągania obuwia. Ta pianka zdobyła już mnóstwo pozytywnych opinii na rynku.
Dzięki właściwościom tego produktu, buty skórzane bardzo szybko stają się miękkie i elastyczne, łatwo dopasowując się do stopy. Pianka efektywnie redukuje ucisk, który może powodować ból. To, co wyróżnia piankę od sprayu, to fakt, że sprawdza się na każdym typie skóry.
Niezależnie od typu obuwia, warto przetestować oba produkty w celu porównania działania i sprawdzenia, który z nich lepiej sprosta naszym wymaganiom. Zarówno spray jak i pianka mają podobne ceny, dlatego nie powinno być to czynnikiem decydującym o wyborze. Bez względu na wybór, z pewnością okażą się one skutecznymi rozwiązaniami problemu z ciasnym obuwiem.