Wybór idealnej szafy – sposób na wymarzoną garderobę

Wielu z nas marzy o dużej garderobie, umożliwiającej bezproblemowe przechowywanie nie tylko ubrań, ale też różnego rodzaju rzeczy domowego użytku, takich jak walizki czy sprzęty domowe. Niestety, nie każdy ma na tyle dużo miejsca, by te marzenia mogły stać się rzeczywistością. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem mogą okazać się szafy oferowane przez firmę Ikea. Nie tylko pomagają utrzymać porządek, ale też pozwolą na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jak zatem wybrać najodpowiedniejszą szafę do swojego mieszkania?

Szafa idealna dla małych mieszkań

Proponowane przez firmę Ikea szafy to doskonała propozycja dla osób zmagających się z ograniczoną przestrzenią. Funkcjonalność, estetyka i odpowiednie wymiary to atuty, którymi powinna odznaczać się szafa idealna do małych wnętrz, takich jak pokoje, korytarze czy sypialnie.

Jeśli zmagamy się z ograniczeniem przestrzeni, powinniśmy zdecydować się na szafy wyposażone w lustro i drzwi przesuwne, a także utrzymane w jasnej kolorystyce. Te elementy sprawią, że pomieszczenie optycznie powiększy się i stanie się jaśniejsze. Bardzo dobrym pomysłem jest też wybór szafy, którą zabudujemy aż do sufitu, dzięki czemu zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania. Szafy utrzymane w jasnej kolorystyce, z dużymi lustrami, pozwolą na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, nie przytłaczając jednocześnie pomieszczenia.

Warto podkreślić, że oferowane przez Ikeę szafy odznaczają się dużą pojemnością i wysokością. Dodatkowa zaletą jest ich funkcjonalność – posiadają specjalne drążki na ubrania i dobrze zaplanowane półki. W przypadku szczególnie małych pomieszczeń, dobrze sprawdzą się szafy narożne, umożliwiające optymalne zagospodarowanie przestrzeni i przechowywanie wielu rzeczy.

Szafy Ikea do przedpokoju

Zgromadzenie niezbędnych przedmiotów w przedpokoju lub korytarzu może być trudne, ale znajdziemy tutaj wiele propozycji od Ikea, które pomogą utrzymać porządek i spersonalizować te przestrzenie zgodnie z naszymi potrzebami. Sprawdzą się tutaj przede wszystkim garderoby, które ograniczają zużycie miejsca do absolutnego minimum. Umożliwiają one porządkowanie i przechowywanie nie tylko odzieży, ale także butów czy drobnych dodatków.

Zestawy Ikea umożliwiają tworzenie indywidualnych kombinacji mebli zależnie od wielkości dostępnej przestrzeni i naszych potrzeb. Do wyboru mamy garderoby w różnorodnych stylach i kolorystykach. Możemy również skorzystać z oferty gotowych zestawów, składających się najczęściej z szafki na buty z siedziskiem, szafy, wieszaków czy lustra.

W ofercie producenta znajdziemy też zestawy do garderob, które z powodzeniem mogą pełnić funkcję schowka na różnego rodzaju przedmioty, np. akcesoria sportowe czy parasole. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie lustra w przedpokoju, co pozwoli nam sprawdzić naszą fryzurę, makijaż czy stylizację tuż przed opuszczeniem domu.

Przy wyborze szafy niezwykle ważne są oczywiście wymiary danego pomieszczenia. Nie ma możliwości, aby na siłę upchnąć szafę, która jest zbyt duża. Wszystko musi być doskonale wymierzone i zaaranżowane, aby idealnie wpasować się we wnętrze.