Glamour w domowej aranżacji: jak dobrze dobrać krzesła?

Proces wybierania idealnie pasujących krzeseł do aranżacji domu w stylu glamour może się wydawać na pierwszy rzut oka prosty, ale jest to zadanie niebanalne! Ze względu na ogromną ilość dostępnych w sklepach meblarskich opcji, różnorodność kolorów, wykończeń i stylów, znalezienie krzeseł, które będą doskonale komponować się z resztą mieszkania, może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Czym powinniśmy kierować się w produkcie wyboru?

Czym jest styl glamour?

Styl glamour nadrzędnie charakteryzuje się przepychem, blichtrzacym wystrojem i śmiałymi rozwiązaniami. To styl, gdzie dominuję połyskujące powierzchnie, bogate zdobienia oraz nieprzeciętnie zaskakująca forma mebli. Styl ten jest częstym wyborem znanych osobistości – artystów, gwiazd filmowych, ludzi związanych ze światem sztuki, ale również osób, które cenią sobie luksusowe akcenty w swoim otoczeniu. Dlatego, wybierając do przestrzeni urządzonej w stylu glamour krzesła, powinno się zwrócić uwagę na kilka zasadniczych cech charakterystycznych dla tego stylu.

Cechy krzeseł glamour:

  • Natychmiastowe skojarzenia z luksusem i przepychem, jak w pałacu. Eleganckie siedziska wprost stworzone dla osobistości.
  • Odważne, wyraziste kolory. Czarno-białe kompozycje to klasyk, ale można również spotkać soczystą zieleń, intensywny szmaragd, a nawet mocny niebieski czy śliwkę.
  • Złote zdobienia, łukowate linie oparć i efektownie wykończone nogi mebli.
  • Kompromis jest tu nie do zaakceptowania – krzesła i fotele muszą być doskonałe pod każdym względem. Bylejakość nie ma tu miejsca.
  • Poczucie luksusu i splendoru. Każda osoba, która ujrzy takie krzesła, powinna poczuć się wyjątkowo.

Rola krzeseł glamour w pomieszczeniach

Niezwykle istotne jest także estetyczne dopasowanie krzeseł do charakteru i kolorystyki poszczególnych pomieszczeń. Salon w stylu glamour wykonany w kolorach złota i czerni doskonale skomponuje się z krzesłami o podobnej stylistyce. Kuchnie to miejsca, które z założenia są przestrzenią rodzinną. Jednak w kuchniach w stylu glamour krzesła nie mogą pachnieć wiejskością czy surowym drewnem. Muszą one być nowoczesne, błyszczące i wyrafinowane, a jednocześnie komfortowe.

Krzesła, które wybieramy do aranżacji wnętrz w stylistyce glamour, powinny być synonimem elegancji, luksusu i wyrafinowanego gustu. Biorąc pod uwagę te kryteria, można zainspirować się barokowymi zdobieniami, krzesłami w stylu Ludwika, czy choćby gotycką formą mebli. Kluczem do sukcesu jest, jednak spójność całego wystroju i współgranie wszystkich elementów pomieszczenia. Jeżeli po wejściu do pokoju odczuwa się atmosferę luksusu i przepychu – to znak, że wybór mebli był strzałem w dziesiątkę.