Wybór ozdób dla pokoju małej księżniczki

Aranżacja pokoju dla małej księżniczki nie jest prostym zadaniem. Wymaga dobrania odpowiednich dodatków, które nie tylko dodadzą przytulności przestrzeni, ale również przypadną do gustu wymagającemu małemu domownikowi. Na rynku dostępne są produkty wyróżniające się swoją oryginalnością, a także uroczym charakterem. Szczególnie zasłony i firany do pokojów dziecięcych oczarowują swoimi niezwykłymi wzorami i ciekawym wykończeniem. Jakie jednak wybrać i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Wybierając ozdobne firany do pokoju dziewczynki

Istnieje wiele bajecznych wzorów dostępnych w sklepach, a ideą jest znalezienie idealnej firany, która posłuży nam przez wiele lat. Jednak pokój dziecięcy to miejsce wymagające zmian co kilka lat ze względu na dynamiczny rozwój dziecka i zmieniający się gust. Warto więc pamiętać, że firana z bajkowymi księżniczkami, która zachwyca pięcioletnią dziewczynkę, może zostać szybko zdjęta przez dziesięciolatkę.

Dobór odpowiedniej dekoracji

Chcąc uniknąć częstych zmian w dekoracji, można zdecydować się na gładkie firany w konkretnym kolorze. Jeśli pokój jest w odcieniach różu, firany mogą mieć kolor pudrowego różu. Dodatkowo, dodatki zawieszane na karniszu mogą delikatnie podkreślać urok całego pomieszczenia, a przy tym nie wyjdą tak szybko z mody.

Biorąc pod uwagę potrzeby najmłodszych

Firany do pokoju dziewczynki, która dopiero się narodziła, nie powinny sięgać aż do ziemi. Pomimo tego, że takie rozwiązanie jest przytulne, trzeba brać pod uwagę dynamiczny rozwój niemowlęcia. Małe dziecko w wieku pół roku może zacząć raczkować i wykazywać zainteresowanie falbanami. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wybór zasłon i firan, które wiszą na wysokości co najmniej jednego metra.

Jako część długoterminowej dekoracji

Firany do pokoju dziewczynki są niezwykłą dekoracją, która może służyć na długie lata, lub szybko wyjść z mody. Przy urządzaniu pokoju dla rezolutnego przedszkolaka, który w przyszłości będzie wymagał odnowienia, można pozwolić dziecku samodzielnie zdecydować o wzorze i kolorze nowych ozdób okiennych. Takie podejście pomoże dziecku poczuć się doroslej i odpowiedzialnie, a także zapewnia, że otrzyma dokładnie to, o czym marzy.