Poradnik zakupowy: Jak dobrze dobrać zegar do wnętrza

Urządzając mieszkanie, pragniemy, żeby było praktyczne i estetyczne, dlatego też dobieramy dodatki, które odzwierciedlają nasze gusta i ozdobią wnętrza. Planowanie tego, jakie dodatki wybierzemy oraz gdzie je umieścimy może zająć miesiące. W tym procesie zegary mogą stanowić szczególne wyzwanie, zwłaszcza, gdy oferta jest tak szeroka jak ta od Home and you. Aby ułatwić wybór odpowiedniego zegara, przedstawiamy kilka porad, czym kierować się podczas zakupów.

Wybór koloru zegara

Większość z nas chce mieć aktualną godzinę zawsze na wyciągnięcie ręki, więc zegar jest naszym niezawodnym sprzymierzeńcem. Jeszcze przed zakupem zegara z oferty Home and you można już podjąć pewne decyzje, np. czy zegar ma być kontrastowe tłem dla pozostałych detali naszego domu. Taki zegar będzie wyróżniał się nie tylko swoim charakterem, ale także kolorem, co może dodać pomieszczeniu życia.

Zegary Home and you a styl wnętrza

Podczas wyboru dodatków do wnętrza niezwykle istotną kwestią jest zgodność ich z ogólnym stylem mieszkania. Na przykład, do minimalistycznego salonu, gdzie dominuje biel, warto wybrać zegar z tarczą o zbliżonym odcieniu do ścian i srebrnymi wskazówkami. Właśnie takie rozwiązanie pozwoli zegarowi wkomponować się w powściągliwy charakter wnętrza.

Zegary dla loftów

Dla salonów urządzonych w stylu loftowym polecamy wybór zegara o oryginalnej formie. W takich przestrzeniach doskonale prezentują się zegary, które składają się jedynie z cyfr oraz wskazówek, które możemy samodzielnie przykleić na ścianie. Są to zegary bez tarczy, o dużej rozpiętości.

Zegary dla klasyki i oldschoolu

W naszej ofercie znajdują się też zegary ścienna o bardzo wyraźnych cyfrach i z drewnianą oprawą, idealne do domów urządzonych w klasycznym stylu. Szczególnie interesującą propozycją jest produkt wykonany z metalplastyki, stylizowany na oldschoolowe radio, dwupłatowiec czy aparat. Chociaż wymaga ustawienia na komodzie, świetnie sprawdzi się jako główny czasomierz, zastępując zegar ścienny.

Zegary w stylu skandynawskim

Dla wnętrz w stylu skandynawskim, kojarzących się z prostotą, ciepłem i jasnością, proponujemy dodatki w delikatnych i pastelowych kolorach. Większa odmienność kolorystyka w salonie może zachęcić do wyboru zegara, który nawiązuje swoją barwą do tego kontrastu, nawet jeśli tarcza jest czarna. Taka całość będzie prezentowała się perfekcyjnie.

Podsumowanie

Niezależnie od Twojego gustu i stylu wnętrza, z pewnością znajdziesz u nas zegar, który idealnie się wkomponuje. Nasze zegary cechuje wysoka jakość i atrakcyjna cena. Co mogłoby być lepsze?