Magdalena Ogórek: Dama z zamierzchłych czasów

Magdalena Ogórek, znana i lubiana prezenterka Telewizji Polskiej, to osoba o wielu pasjach. Historyk z wykształcenia, autorka licznych publikacji o charakterze naukowym, regularnie udziela się również w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się fragmentami swojego prywatnego życia. Jedno jest pewne – Ogórek ma nietuzinkowy gust, który szczególnie uwidacznia się w urządzaniu jej mieszkania. Jak wygląda dom niedoszłej Pani Prezydent? Zapraszam do lektury!

Od tv do domu

Znana jest głównie z prowadzenia programów W tyle wizji oraz Studio Polska w Telewizji Polski. Na głębokim tle politycznym i społecznym, które jest jej codziennością, równie ważna dla Ogórek jest historia, a dokładniej historia sztuki. Rzucenie okiem na stan wnętrza jej domu wystarczy, aby to potwierdzić.

Antyki i bibeloty

Dom Magdaleny Ogórek to skarbiec pełen niesamowitych znalezisk. W domu pani Magdaleny, od półek po szafki, jest wiele przedmiotów przypominających o minionych epokach. Występują tu antyki oraz meble w stylu belle époque czyli ślicznego wieku, jak nazywano okres na przełomie XIX i XX wieku. Półki są obciążone licznymi bibelotami, dodatkowo dosłownie zasypują je książki – nie tylko publikacje naukowe, ale także literatura zagraniczna. Nie tylko półki cierpią pod ciężarem książek, można je znaleźć praktycznie we wszystkich zakamarkach domu, nawet na starym pianinie.

Magdalena i natura

Wydawałoby się, że w świecie pełnym antyków jest mało miejsca na świeżo ścięte kwiaty. Nic bardziej mylnego! Rośliny zdobią stół, komodę i inne powierzchnie mieszkania, wprowadzając do wnętrza świeży powiew natury, który doskonale podkreśla romantyczny charakter mieszkania Magdaleny. Współgrają one idealnie z żyrandolami, które pięknie rozpraszają światło na antyczne meble, oraz obrazami zdobiącymi ściany, które jakby przenoszą nas do innej epoki.

Wielowymiarowy dom

Mimo, że wszędzie obecna jest antyczna elegancja, to w kuchni postawiono na nowoczesne udogodnienia. W pokojach zdecydowano się na ciepłe odcienie brązu i beżu, które tworzą przytulną atmosferę. Z kolei w dużym balkonie dominują wygodne, rattanowe meble. To idealne miejsce do relaksu, zapraszające do poddawania się słodkiemu lenistwu wśród bujnej roślinności.