Dom jako miejsce do życia i twórczości

Wojciech Modest Amaro to jedno z największych nazwisk na polskiej scenie kulinarnej. Jego osiągnięcia i talent są znane nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Przez całe lata jego karierę wspierała żona – Agnieszka Amaro. To właśnie ona jest osobą, która w pełni projektuje i zarządza ich domem. Z wykształcenia jest architektem, specjalizującym się w tworzeniu nowoczesnych i wysoko efektywnych przestrzeni do życia.

Tworzenie domu, który byłby idealnym miejscem do życia dla całej rodziny, było dla pani Agnieszki olbrzymim wyzwaniem. Praca nad nim trwała wiele miesięcy, podczas których Amaro codziennie odwiedzała plac budowy, by doglądać każdego szczegółu powstającej konstrukcji. Ściśle współpracowała również z zespołem budowlanym, co zaskoczyło kilka osób. Jednak to właśnie ten poziom zaangażowania pozwolił jej stworzyć przestrzeń, która idealnie sprosta wyzwaniom codziennego życia zarówno im samym, jak i ich dzieciom.

Strefa dziennej aktywności

Dom Amaro został zaprojektowany w taki sposób, aby podkreślić wizję rodziny na codzienne życie. Centrum domu stanowi kuchnia, która jest zarówno miejscem codziennych posiłków, jak i przestrzenią do eksperymentów kulinarnych. Wyspa, która stanowi serce kuchni, jest miejscem spotkań i twórczych pomysłów. Każdy członek rodziny ma swoje miejsce przy blacie, gdzie może wyrazić siebie przez gotowanie.

Tuż obok kuchni znajduje się jadalnia, oddzielona najsubtelniejszym z możliwych sposobów. Stół w jadalni, wykonany z wysokiej jakości drewna, jest miejscem, gdzie rodzina Amaro wspólnie spożywa posiłki i dzieli się swoimi doświadczeniami z dnia. Salon to strefa relaksu, miejsce do rozmów i odpoczynku po ciężkim dniu. Jest połączony z gabinetem, w którym Wojciech Amaro często przesiaduje w wolnych chwilach, planując nowe dania czy czytając.

Wizja i styl

Główną koncepcją projektową Agnieszki Amaro była idea otwartej przestrzeni. Zarówno salon, jak i jadalnia są imponujące i stylowe, a otwarty plan połączył je z kuchnią, tworząc przestrzeń, która jest jednocześnie domowa i reprezentatywna. Dominujące białe, szare i beżowe barwy podkreślają piękno i elegancję każdego z pomieszczeń.

Jednym z najważniejszych zadań Agnieszki było zaspokojenie potrzeb kulinarnych Wojciecha. I tak narodziła się przestronna kuchnia z wyspą w centrum, która zaspokoiła nawet najbardziej wybredne gusta kulinarnego małżonka.

Znajomość bliżej – Agnieszka Amaro

Agnieszka Amaro to nie tylko żona znanego kucharza. Jest także osobą, która od wielu lat zarządza finansami rodziny i negocjuje kontrakty Wojciecha. Jest również menedżerem jego kariery. Mimo to podkreśla, że niezależnie od konfliktów i wyzwań zawsze jest z mężem bardzo szczęśliwa. Szczęśliwa, mimo ciężkiej pracy i wielu obowiązków, które codziennie stają przed nią.

W żadnym przypadku jej siła i determinacja nie są jednak kojarzone z agresją czy lękiem. W rzeczywistości, Agnieszka jest człowiekiem, który zawsze stara się znaleźć sposób na rozwiązanie problemów, a nie je unikać. Ta cecha sprawia, że jest osobą, na której można polegać zarówno w kwestiach biznesowych, jak i osobistych.