W dzisiejszych czasach, styl glamour jest jednym z niezwykle popularnych trendów w aranżacji wnętrz. To efektowne, przykuwające uwagę i niewątpliwie atrakcyjne wykończenie pomieszczeń zdobywa coraz większą rzeszę entuzjastów. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się na utrzymanie całego mieszkania w tym szczególnym klimacie. Dzięki temu, wnętrze staje się spójne estetycznie, zachwycające swoim wyrafinowanym charakterem i starannie dobranymi detalami. Nie można jednak zapominać, że dobrze skrojona do potrzeb mieszkańców aranżacja w stylu glamour wymaga odpowiedniego przygotowania i znajomości istotnych zasad, które warto poznać.

Planowanie urządzenia łazienki w stylu glamour

Urządzenie łazienki w stylistyce glamour to zadanie niebanalne, a jednocześnie niezwykle satysfakcjonujące. Optymalnie, prace nad wprowadzeniem elementów tego stylu powinny mieć swoje początki już na etapie remontu, długo przed prawdziwą metamorfozą pomieszczenia. Ważne jest zatem, żeby jeszcze przed położeniem pierwszych kafli na ścianach, czy zakupem kluczowych elementów wyposażenia, tak jak wanna, prysznic czy meble, starannie zaprojektować przestrzeń z myślą o tym, co cechuje styl glamour.

Kluczowe elementy wnętrza w stylu glamour

  • Wanna o oryginalnej formie. Podstawowym elementem glamour w łazience jest stylowa, finezyjnie wyprofilowana wanna. Dobrym pomysłem są modele owalne, bardziej opływowe, wręcz organiczne, albo z drugiej strony – geometrycznie wyraziste. Wanna powinna prezentować się elegancko w białym kolorze, dodatkowo umieszczony przy niej ciemne elementy, koniecznie błyszczące, podkreślą charakter pomieszczenia.
  • Przepięknie zdobione lustro. Styl glamour wyróżnia się elegancją i blaskiem. Dlatego duże lustro o pięknej ramie, podkreśli tę unikalną atmosferę. Rama, zależnie od aranżacji pomieszczenia, może być czarna, biała lub marmurowa.
  • Mocno skontrastowane kafle. Dodatkowo, w łazience utrzymanej w stylu glamour, kafle powinny kontrastować ze sobą na tyle, by ta różnica była doskonale widoczna. Świetnie sprawdzą się biało-czarne klimaty, czarno-wzorzyste z dekorem rodem z barokowych zamków oraz kamienne odcienie*
  • Meble łazienkowe o wyraźnej formie.Podkreślą one charakter pomieszczenia. Mimo, że zdecydowana forma i wyrazista barwa mebli są tu kluczem, ważne jest by nie powodowały one efektu zagracenia przestrzeni. Połączenie funkcjonalności i estetyki to podstawa
  • Efektowne oświetlenie. W stylu glamour znaczącą role odgrywa odpowiednio dobrana oprawa świetlna. Zarówno główne oświetlenie, jak i dodatkowe np. nad lustrem lub wpuszczone w kafle znajdujące się w pobliżu wanny mogą stworzyć niepowtarzalny nastrój.

Podczas wybierania mebli i dodatków glamour do łazienek należy jednak zachować ostrożność. Od eleganckiego stylu, aż do niepotrzebnego przepychu jest bowiem bardzo cienka granica. Ważne jest, aby pamiętać o wyważeniu funkcjonalności z estetyką. Zatem, z przed podjęciem decyzji warto poradzić się specjalistów albo konsultacji z aranżatorami wnętrz. Ich doświadczenie i znajomość trendów może okazać się niezastąpione w stworzeniu idealnej łazienki w stylu glamour.