Lubisz zwiedzać dalekie miejsca, czarować się egzotyką krajobrazów, dźwiękami morza oraz ciepłem słonecznego piasku? Czy zawsze marzyłeś o domu nad samym brzegiem oceanu, skąd w chłodne, letnie poranki mógłbyś podziwiać wschód słońca nad bezkresnym horyzontem? W dodatku luksus, wygoda i komfort to aspekty, które nieodłącznie wpisują się w wymarzony przez Ciebie styl życia? Mamy dla Ciebie propozycję rozwiązania – styl hampton – który pozwoli Ci przenieść klasykę luksusu wprost do Twojego otoczenia.

Po morsku – klimaty Hampton

Hampton – to jedno ze słynnych miejscowości nadmorskich, w którym wielu bogaczy, muzyków czy aktorów posiada swoje letnie rezydencje. Jego popularność i ogromna inspiracja dla wielu projektantów wnętrz wynika nie tylko z geograficznego położenia nad morzem, ale i z charakterystycznego, lokalnego stylu budownictwa oraz urządzania wnętrz, będących synonimem luksusu i elegancji w najbardziej naturalnym wydaniu. A czym cechuje się taki styl?

Charakterystyka i cechy stylu Hampton

Termin styl hampton to synonim naturalnej elegancji, swobodnej klasyki, z nutą luksusu. To styl, który czerpie inspirację bezpośrednio z otaczającego go środowiska – lasów, plaż, morza, a jednocześnie nawiązuje do klasyków aranżacji wnętrz. Dlatego też styl hampton wyróżnia się specyficzną paletą barw, które bezpośrednio odwołują się do przyrody: różnych odcieni błękitu, odświeżających bieli, naturalnych beży. Elementy drewna czy kamienia to kolejne składowe, które często pojawiają się w aranżacjach stylu Hampton.

Przestrzeń to inny kluczowy element stylu Hampton. Charakter tego stylu idzie ręka w rękę z miłością do otwartej przestrzeni, gdzie dominują lekkie formy, naturalne kolory i dodatki, które nie przeszkadzają zmysłom. Przemyślane wykorzystanie przestrzeni, efektowne dodatki i subtelne kolory to sekret aranżacji wnętrz w stylu Hampton.

Kluczowe elementy stylu Hampton

Styl hampton to w zasadzie przemyślane połączenie kilku elementów: bieli i jasnych, spokojnych barw; akcentów błękitnych i koralowych; otwartej przestrzeni, która oddaje poczucie nieskończonej przestrzeni morza; mocnych barw, które są stosowane tylko do podkreślenia pewnych cech, np. intensywnych kolorów letniego słońca; efektownych dodatków; i przede wszystkim – natury.

Jeżeli podczas urządzania domu masz wątpliwości, zawsze wybierz naturalność. To jest sprosta definicja stylu Hampton – natura, swoboda, elegancja. Kiedy w twoim domu zapanuje styl Hampton, możesz pewnie powiedzieć, że twój dom to twoje nadmorskie miejsce wypoczynku, twoje marzenie o domu nad oceanem.