Zmywarka to podstawowe urządzenie znaleźć można w niemal każdej kuchni. Zważywszy na częste wykorzystanie, nie uniknie ona awarii. Z pewnością warto podkreślić, że niektóre usterki jesteśmy w stanie naprawić samodzielnie. Pytanie pojawia się natomiast jak zresetować zmywarkę Bosh, gdyż nie jest ona wolna od ewentualnych problemów technicznych.

Błąd E15

Błąd E15 to jeden z najczęściej występujących problemów w zmywarkach marki Bosh. Objawem tego błędu jest zalanie zmywarki lub nadmiar wody w niej. Na panelu urządzenia widoczna jest wówczas ikona kranika z wodą. Najczęściej problem ten jest spowodowany wyciekiem w miejscu styku komory zmywarki z misą spływową, gdzie umieszczone są czujniki i pompki. Gromadząca się w suchym miejscu woda zalewa czujnik, co powoduje pojawienie się błędu E15. Następnie zmywarka próbuje wypompować nadmiar wody.
Szereg kroków pozwoli zresetować zmywarkę Bosh i pozbyć się problemu z błędem E15. Wymaganie jest odpowiednie przygotowanie, które obejmuje zaopatrzenie się w drut instalacyjny, młotek, zestaw bitów, mocne kombinerki, papierowe ręczniki, latarkę oraz śrubokręt. Ponadto, musimy zarezerwować kilka godzin wolnego czasu. Pierwszym krokiem jest wysunięcie i odłączenie zmywarki od zasilania, a następnie zdemontowanie mat tłumiących i osłon. Po odłączeniu zasilania w obudowie tylnej i demontażu modułu sterownika, blokujemy sprężyny w zawiasach drzwiczek, zwracając uwagę na bezpieczeństwo.
Kolejnym krokiem w procesie resetowania zmywarki Bosh jest jej odwrócenie i podłożenie pod spód ręczników w razie wylania się wody. Z użyciem młotka, śrubokręta i kombinerek wyprostowujemy zawleczki umożliwiające rozdzielenie dna zmywarki od komory. Gdy dotrzemy do miski spływowej, pora na uszczelnienie. Niestety, w tym przypadku nie można zastosować zamienników, ponieważ uszczelka sprzętu AGD jest zintegrowana z miską i najczęściej wymaga wymiany całego elementu.

Błąd E22

Błąd E22 sygnalizuje, że zmywarka przestała pobierać wodę. W takim przypadku pierwszym krokiem jest opróżnienie zmywarki, a następnie odłączenie dopływu wody i prądu. Kolejnym etapem jest wyczyszczenie filtra w zmywarce, co często jest przyczyną tego błędu. Odpływowy przewód, zwany aquastopem, może również być przyczyną problemu, jeśli pozostały na nim resztki jedzenia podobnie jak w filtrze. Może się zdarzyć, że wąż jest niewłaściwie ułożony, co utrudnia odpływ wody. Jeśli jest skręcony, wystarczy go poprawić bądź odkręcić i ułożyć na nowo.