Zmieniając środowisko dzięki strategii dekorowania HM Home – poduszki

Poduszki HM Home to niezbędne elementy dekoracyjne zdolne diametralnie zmienić atmosferę pomieszczenia. Wybierając z różnych dostępnych opcji, możemy nadać swojemu salonowi wolny, malowniczy, elegancki lub nawet loftowy charakter. Jest to bardzo szybki oraz prosty sposób na odświeżenie wystroju wnętrza kompletnie bez ponoszenia sporych finansowych nakładów. Takie odświeżenie salonu, przy pomocy nowych dekoracyjnych elementów sprawi, że zagości na nowo w nim energia pozytywna. Wymiana poduszek jest kosztem maksymalnym kilkuset złotych, podczas gdy tapetowanie, malowanie czy też zmiana podłogi mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zastanówmy się zatem nad wymianą poduszek dekoracyjnych, a efekt na pewno nas zaskoczy.

Eliminacja fabrycznie dołączanych poduszek z sofy

Niektórzy producenci mebli oferują sofy z dołączonymi poduszkami, które są kolorystycznie dopasowane do tapicerki sofy. Jednak ten wybór nie zawsze jest najlepszy. Takie zestawienie nie jest w stanie dorównać efektowi jaki dają modne, odpowiednio dobrane poduszki HM Home. Są one zaprojektowane tak, by mogły się zgodzić z dowolnym stylem wystroju, co przekłada się na lepsze zintegrowanie kanapy z resztą pomieszczenia.

W sytuacji, gdy poduszki nie pasują do kanapy, mamy kilka opcji – możemy je podarować komuś, sprzedać na aukcji internetowej lub nawet wykorzystać w innym pomieszczeniu, pod warunkiem, że będą z nim współgrały. Zabawa kolorami poduszek oraz wprowadzenie do salonu przeróżnych tekstur to naprawdę świetny pomysł na stworzenie niebanalnej oraz także ciekawej aranżacji. 

Poduszki HM Home – jak dokonać właściwego wyboru?

Pierwszym i najważniejszym krokiem w całym procesie wybierania poduszek, jest określenie palety kolorystycznej. Ta powinna być dopasowana do innych elementów naszego wystroju. Dobry wybór kolorystycznych opcji sprawi, że poduszki zintegrują wszelkie elementy wystroju oraz wprowadzą do niego pełną harmonię.

Kiedy urządzamy pomieszczenie, które ma łączyć wiele różnych funkcji, gama barw i tekstur jest ogromna – zasłony, obrazy, tapety, meble, porcelana czy inny bibelot. W takim przypadku łatwo jest przesadzić i utworzyć przestrzeń, która będzie wydawać się przytłaczająca. Wybierając poduszki, które są w harmonii z kolorami wymienionych elementów, stworzymy spójne i przytulne środowisko.

Istotne jest również określenie ilości poduszek, które mamy zamiar ułożyć na sofie. Liczba poduszek, które powinniśmy kupić jest zależna od stylu, który jest naszym ulubionym. Wnętrze utrzymane w klasycznym stylu czy też vintage, z głębokimi kolorami wymaga parzystej liczby poduszek o identycznych wzorach, fakturach czy też kolorach. Z kolei nowoczesne wnętrze pozwala na większą dowolność i kreatywność.