Zapachy do domu od Zara Home to unikalna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie przyjazną atmosferę domową. Bogata paleta aromatów – od orzeźwiających cytrusów, przez relaksującą lawendę, cedr, po słodką wanilię – to tylko kilka z nich. Te zapachy nie tylko dodają nadają naszym wnętrzom niepowtarzalny charakter, ale również neutralizują niechciane zapachy, pochodzące np. od zwierząt domowych, gotowania czy dymu papierosowego. Jakie kryteria powinniśmy mieć na uwadze przy wyborze naszego idealnego zapachu do domu?
## Zapachowe olejki Zara Home
Zapachy Zara Home w formie olejków zapachowych przedstawiają coraz popularniejszą alternatywę dla tradycyjnych świec, kadzidełek czy saszetek. Ich właściwości prozdrowotne i zabójcze działanie na bakterie stały się niezaprzeczalnym atutem. Aby je stosować, wystarczy tylko dodać kilka kropelek olejku do kominka, a po zapaleniu świeczki, zapach rozprowadza się po pomieszczeniu przyjemnie go aromatyzując. Olejki możemy także wykorzystać do odświeżenia zużytych saszetek zapachowych, a nawet nasączyć nimi pościel, ręczniki i inne codziennie używane tkaniny.
Zupełnie innym, ale równie skutecznym rozwiązaniem są dyfuzory zapachowe. Wykonane z rattanu patyczki, umieszcza się w butelce, do której nalewa się olejek zapachowy. Aromat, przenoszony przez kanaliki w patyczkach, przenika powoli do powietrza. Bezpieczeństwo jest kolejną ogromną zaletą tych zapachów – nie potrzebują one płomienia ani ciągłego ogrzewania. Właściwości dyfuzorów sprawiają, że doskonale nadają się one do pokoju dziecięcego, biura, łazienki, a także dowolnego innego pomieszczenia. Wybór zapachu to kwestia gustu, ale wsród olejków najbardziej popularne są: olejek cedrowy, eukaliptusowy, herbaciany, sandałowy, jodłowy, różany, lawendowy, paczulowy i bergamotowy.
## Jak zdobyć przyjemny zapach w szafie?
Przed wprowadzeniem ulubionego zapachu do szafy, ważne jest, aby odpowiednio przygotować jej wnętrze. Przede wszystkim ubrania winny być luźno ułożone w celu zachowania cyrkulacji powietrza. Brak prawidłowej wentylacji może prowadzić do powstania nieprzyjemnej woni stęchlizny. Co jakiś czas, drzwi szafy powinny być otwierane dla zapewnienia przewiewu.
Zapachy powinny być naturalne i pochodzić od produktów, które na co dzień mamy w domu. Skuteczne mogą okazać się m.in. woreczki z herbatą (nasączone kilkoma kroplami olejku), saszetki pełne suszonych kwiatów, łyżeczka kawy w otwartym naczyniu czy nawet woreczek z solą do kąpieli. W ten sposób z łatwością można zapewnić sobie nie tylko modny, ale również dobrze pachnący dom.