Wstęp

Adam Małczyk to urodzony w październiku 1974 roku polski artysta kabaretowy, aktor i postać medialna. Znają go widzowie takich popularnych programów telewizyjnych, jak „Maraton uśmiechu”, „Dancing with the Stairs. Taniec z gwiazdami” czy „Stań i mów”. Małczyk pochodzi z Krakowa, a z wykształcenia jest ekonomistą, co nie przeszkodziło mu rozwijać pasji w dziedzinie sztuki i rozrywki.

Przełom w karierze – Formacja Chatelet

Chociaż Adam Małczyk posiada wykształcenie w dziedzinie ekonomii, nie podążał szlakiem kariery zawodowej typowej dla tego kierunku. Od 1996 roku należy do powstałej w tym czasie grupy kabaretowej Formacja Chatelet, wraz z Karolem Wolskim i Barbarą Tomkowiak. Jego głównym celem jest rozbawianie publiczności, co sprawia mu największą satysfakcję. Formacja Chatelet, z Małczykiem na czele, odnosiła duże sukcesy na przestrzeni lat – ich debiutancki spektakl – „Program Jedenasty” zdobył Grand Prix podczas przeglądu kabaretów PaKA w 1997 roku.

Laureaci wielu nagród

Za swoje wyjątkowe osiągnięcia w świecie kabaretu Formacja Chatelet otrzymała liczne nagrody. Do tych prestiżowych wyróżnień zalicza się między innymi nagrodę Fama (1997), Mulatka (1998) czy Pierwsza nagroda Międzynarodowego Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych Zdarzenia (2000). Każda z nich stanowiła potwierdzenie talentu i unikalnej pasji, którą Adam Małczyk wprowadzał do swojej pracy.

Poza sceną kabaretową

Adam Małczyk jest równie rozpoznawalny jako prowadzący popularne programy telewizyjne. Jego dowcipny i barwny charakter przyciągał producentów, dlatego wraz z Formacją Chatelet otrzymał propozycję poprowadzenia kilku odcinków programu „Dzięki Bogu już weekend” emitowanego na antenie TVP2.

Kariera filmowa

Rozpoznawalność zdobyta za sprawą kabaretu oraz programów telewizyjnych, otworzyła dla Adama Małczyka drzwi do świata filmu. W 1999 roku zagrał w produkcji Doktor Jekyll i Mr Hyde według wytwórni A’YoY, a w 2004 pojawił się na ekranie w filmie „Bruno”.

Dalsza działalność medialna

W kolejnych latach Małczyk udzielał się aktywnie w świecie telewizji i rozrywki. W 2009 roku obejrzało go wielu w roli konferansjera w popularnym teleturnieju „Hole in the Wall”. Wziął także udział w dziesiątej edycji programu „Dancing with the Stairs. Taniec z Gwiazdami” emitowanego na antenie Polsatu. White jasne jest, że widzowie kojarzą go przede wszystkim jako kabareciarza, to nie przeszkodziło mu w zaoferowaniu im również swojego talentu tanecznego.

Życie prywatne Adama Małczyka

Adam Małczyk jest osobą prywatną. Chociaż jest postacią medialną, tragicznie strzeże swojego życia rodziennego. Jest żonaty i ma troje dzieci, ale niewiele informacji na ten temat dzieli się z innymi. Wydaje się, że spokojne życie prywatne, nieskażone błyskami jupiterów, jest dla niego bardzo ważne.

Obecność w mediach społecznościowych

Adam Małczyk prowadzi swój profil na Instagramie, ale jego obecność w mediach społecznościowych jest dość nowa. Fani mogą śledzić jego konto od 2019 roku. Główne zdjecia, które publikuje, są z pracy, sceny i spektakli kabaretowych, skrzętnie unika zdjęć ze swojego prywatnego życia.