Na pograniczu Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego, w głębi wielogatunkowego lasu, rozpoczęcie się inspirująca ścieżka, która prowadzi – aż po korony drzew. Ta trasa, o długości przekraczającej 600 metrów, przeprowadzi Cię przez fascynujące sekcje pełne niespodziewanek i ciekawostek. Podkreśla to niepowtarzalność przyrody Magury Spiskiej, której piękno można podziwiać z samych szczytów tych drzew.

Zachwyt to tu standard

Spacerownik po koronach drzew jest niezapomnianym doświadczeniem dla każdego, kto pragnie odetchnąć pełną piersią. Nie tylko poznasz miejscowe lasy i niezwykle rzadkie gatunki roślin, ale także odkryjesz tajemniczy świat dzikiej przyrody. Możliwość zobaczenia świata z perspektywy wierzchołków drzew pozwoli każdemu turystycie poczuć się jak nieodłączna część życia leśnego.

Podczas swej przygody w koronach drzew, z tarasu wieży zyskasz fenomenalne perspektywy, obserwując z niebywałej wysokości trzydziestu dwóch metrów szczyty Tatr Bielskich, malownicze Zamagurze czy unikalną panoramę Pienin.

Dla wszystkich miłośników samokształcenia wystawione są także tablice informacyjne, które pozwolą pogłębić wiedzę o lokalnej florze, faunie i ochronie lasu, jak również o zniszczeniach spowodowanych przez siły natury. Te interaktywne przystanki edukacyjne umieszczone są wzdłuż ścieżki, stanowiąc możliwość nauki przez rozrywkę.

Cała ścieżka była projektowana z myślą o osobach w różnym wieku. Wychodząc naprzeciw rodzicom, osobom starszym czy dzieciom, ośrodek Bachledka, szkoły i przedszkola, a także specjalnie przeszkolony personel – pracownicy Pienińskiego Parku Narodowego – oferują pomoc i prowadzenie dla zorganizowanych grup.

Zarezerwuj swój spacer po koronach drzew już dziś!

W obliczu pandemii koronawirusa, która niestety utrudnia podróże zagraniczne, przygoda w koronach drzew to doskonała alternatywa. Nie trzeba opuszczać kraju, aby czerpać radość z podróżowania i przeżywać niezapomniane chwile. Polska oferuje wiele pięknych i fascynujących miejsc, a te widoki z górnego tarasu na pewno zapierają dech w piersiach.

Spacer po koronach drzew to atrakcja, która zadowoli każdego, niezależnie od wieku czy zainteresowań. To doświadczenie sprawi, że będziemy chcieli powtarzać takie wyprawy coraz częściej. Pamiętajmy więc o wykonaniu zdjęć, dzięki którym na długo zatrzymamy te niezwykłe chwile w pamięci.