Wprowadzenie

Układanie modernistycznego salonu jest z łatwością zadaniem jednakże niepozornym. Poprawne kojarzenie wszelkich dodatków, a oprócz tego praktycznych sprzętów może się okazać być zdecydowanie bardziej zawiłe. Nowoczesne apartamenty wymagają od nas harmonii, kojarzenia, szyku i przede wszystkim oddania naszego temperamentu. Fotel muszelka, który niewątpliwie przewodził w okresie PRL, jest prawdziwym fenomenem. Obecnie odrestaurowany i unowocześniony, powrócił do łask, aby na nowo oczarowywać swoim wdziękiem nie tylko jego właścicieli, lecz również wszystkich, którzy go odwiedzą. Czy takie zwieńczenie salonu może okazać się dla nas strzałem w dziesiątkę? Jaki kolor nowoczesnej muszelki wybrać do naszej przestrzeni? Sprawdźmy to!

Fotel muszelka w kolorze naszej sofy

Salon zwykle kojarzymy z miejscem, gdzie odpoczywa cała rodzina. Dobór pasujących do siebie elementów pozwoli nam na potęgowanie komfortu i uprzyjemnienie każdego wspólnie spędzanego momentu. Goście odwiedzający nasz dom zwracają uwagę na nawet najdrobniejszy element, który ujawnia nasz charakter, temperament, a także gust.

Krzesło muszelka to idealne dopełnienie salonu, umożliwiające stworzenie nowego, wygodnego miejsca zapraszającego do odpoczynku i chwili relaksu. Bogata oferta sklepów meblowych pozwala nam na znalezienie tego niepowtarzalnego mebla w różnych odcieniach i kolorach, które idealnie wkomponują się w nasze wnętrze.

Różne warianty kolorystyczne

W latach 80. XX wieku panował mit, że prawdziwe krzesło muszelka występuje tylko w różowym kolorze. Obecnie jednak mamy możliwość znalezienia takiego dodatku w dowolnych odcieniach. Taka możliwość pozwala nam na idealne dopasowanie go do naszych potrzeb, dzięki czemu stworzymy spójną przestrzeń, w której każdy element znajduje swoje miejsce.

Krzesło muszelka zazwyczaj ma metalowe nogi, które – zgodnie z danym modelem – mają unikatowy kolor. W wielu sklepach z wyposażeniem wnętrz, można spotkać te komfortowe siedziska w kolorze butelkowej zieleni, umieszczone na drewnianych nogach, które idealnie pasują do wnętrz industrialnych, nowoczesnych, a także do renomowanych kawiarni i gabinetów.

Komfort i funkcjonalność

Nowoczesne fotele w typie muszelki oferują nam siedziska o wymiarach od 50 do 80 cm, co gwarantuje nam przyjęcie wygodnej pozycji, dobrodziejstwo dla całego naszego ciała. Poprawne oparcie to świetna pomoc dla naszego kręgosłupa, który z całą pewnością doceni moment relaksu.

Jeśli rozważasz zakup tego nowo-starego mebla, zdecydowanie powinieneś przemyśleć aranżację całego salonu. Ustawienie dwóch lub trzech foteli muszelek pozwoli nam na zastąpienie sofy i innych siedzisk.