Kiedy nasza łazienka jest na tyle mała, że pomieści tylko pralkę i nie ma dodatkowego miejsca na suszarkę, powinniśmy rozważyć zakup innej technologii. Tutaj z pomocą przychodzi pralko suszarka, której opinie są bardzo zachęcające.

Zalety pralko-suszarek

Stwierdziliśmy, że pralko suszarka – opinie są zdecydowanie pozytywne. Wśród najważniejszych zalet tego urządzenia można wyróżnić możliwość prania i suszenia w jednym miejscu. Decydując się na zakup pralko-suszarki, możemy zapomnieć o przestarzałej metodzie suszenia ubrań na sznurze lub na kaloryferze.

Warunek, że pralko-suszarką nie tylko zyskujemy na funkcjonalności, ale również na przestrzeni. Urządzenie to pozwala nam oszczędzić miejsce, które normalnie zajmowałyby dwie oddzielne maszyny. Jeśli do pralko-suszarki o pojemności dziewięciu kilogramów włożymy tylko pięć kilogramów ubrań, nie musimy przerywać procesu prania i suszenia, aby wyjąć część ubrań, ponieważ pięć kilogramów bez problemu wyschnie wewnątrz urządzenia.

Co więcej, korzystając z pralko suszarki, nikt nie musi przenosić prania z pralki do suszarki, co jest koniecznością dla osób korzystających z dwóch osobnych urządzeń. Pralko-suszarki oferują wiele dodatkowych programów, w tym outdoorowe, parowe, a także możliwość sterowania urządzeniem za pomocą smartfona. Tego typu urządzenia wyróżniają się również atrakcyjnym wyglądem, dzięki czemu idealnie wpasowują się w nowoczesne wnętrza.

Wady pralko-suszarki – kilka słów

Naturalnie, pralko-suszarka, choć jest wygodna, nie jest doskonała. Na przykład, w pralko-suszarka o pojemności ośmiu kilogramów możemy wysuszyć jedynie pięć kilogramów prania. Dodatkowo, pełny cykl prania i suszenia z załadunkiem kilkukilogramowym może trwać od czterech do siedmiu godzin, co jest znacznie dłużej niż w przypadku korzystania z dwóch osobnych urządzeń. Jeżeli chcielibyśmy suszyć jedno pranie i prać inne jednocześnie, pralko-suszarka może okazać się niewystarczająca – zwłaszcza gdy mamy do zrobienia kilka prań jednego dnia.

Warto również zauważyć, że pralko-suszarki suszą gorzej niż suszarki z wbudowaną pompą ciepła, ponieważ suszą pranie ogrzanym powietrzem grzałką w temperaturze około osiemdziesięciu stopni, tak jak to robią suszarki starszej generacji. W rezultacie pranie wyciągnięte z pralko-suszarki jest często zbyt przesuszone i silnie pogniecione. Dla porównania, suszarki z wbudowaną pompą ciepła suszą w temperaturach od czterdziestu do pięćdziesięciu stopni, co jest nie tylko delikatniejsze dla ubrań, ale także bardziej energooszczędne.

Jednak pomimo tych niedoskonałości, zalet pralko-suszarki jest o wiele więcej. Jeśli szukasz urządzenia wielofunkcyjnego, które zaoszczędzi miejsce w Twojej łazience i sprawi, że pranie będzie łatwiejsze, pralko-suszarka jest bez wątpienia wartościowym nabytkiem.