Nowa inspiracja dla miłośników wnętrzarskich nowości

Odkąd 15 listopada 2021 roku w salonach Empik, dostępne jest najnowsze, ósme wydanie albumu Homebook Design. Znajdują się w nim najbardziej unikalne wnętrza zaprojektowane przez polskie studia współpracujące z platformą Homebook. Jeżeli szukasz inspiracji i wskazówek dotyczących aranżacji twojego domu, nie tylko pięknej, ale również funkcjonalnej, z pewnością powinieneś sięgnąć po tę wyjątkową publikację. Jest to również doskonały pomysł na prezent, szczególnie z uwagi na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Homebook Design vol. 8 – estetyka i funkcjonalność w jednym miejscu

class=wp-image-1985/
Projekt Besign Studio

Album Homebook Design vol. 8 to zbiór starannie dobranych projektów wnętrz, które łączy jeden element – idea funkcjonalności. W książce można obejrzeć 30 projektów domów, apartamentów i mieszkań, które cechują zarówno estetyka jak i wygoda użytkowania.

Inspiracja dla twórców albumu

Twórcy tej unikalnej publikacji czerpali natchnienie z doświadczeń związanych z pandemią. W wyniku której znacznie więcej czasu zaczęliśmy spędzać w domu. Nagle, pojawiała się potrzeba stworzenia dodatkowego miejsca nie tylko na naukę i pracę zdalną, ale nawet na zamiennik ulubionej restauracji. Według twórców kwestie pragmatyczne nie muszą powodować rezygnacji z kwestii estetycznych.

Cytat od Redaktora Naczelnego

Podstawowym celem kiedy aranżujemy przestrzeń życiową jest uczynienie jej jak najbardziej przyjazną codziennej egzystencji. W najnowszym wydaniu albumu Homebook Design przyglądamy się najpiękniejszym polskim wnętrzom właśnie z tej perspektywy. Na kartach ósmego wydania publikacji nie tylko podważamy powszechne przekonanie o konflikcie pomiędzy pięknem a wygodą użytkowania, ale przede wszystkim udowadniamy, że tak powszechny zwrot jak „ładne, ale niepraktyczne!” staje się przestarzały – mówi Ewelina Saja, redaktorka naczelna albumu Homebook Design.

Różnorodność wnętrz

Na liście najbardziej komfortowych i funkcjonalnych wnętrz Homebook Design 8., wbrew panującym trendom, nie znalazły się tylko wnętrza minimalistyczne. Twórcy albumu są przekonani, że niezależnie od gustu i preferencji każdy jest w stanie stworzyć przestrzeń w pełni funkcjonalną i odpowiadającą jego specyficznym potrzebom.

class=wp-image-1988/
Projekt Inbalance_fot. Tom Kurek

Potrzeba komfortu

W najnowszym wydaniu albumu Homebook Design prezentujemy wnętrza zaprojektowane m.in. z myślą o rodzinach z dziećmi, osobach pracujących zdalnie i poszukujących unikatowych rozwiązań funkcjonalnych, związanych z koniecznością połączenia wielu ról pomieszczeń. We wszystkich tych przypadkach kluczowy okazał się właśnie komfort. W ten sposób chcieliśmy podkreślić inkluzjywność designu, przekonując, że absolutnie każdy – niezależnie od stylu życia i możliwości – zasługuje na to, by mieszkać pięknie, zgodnie z własnymi potrzebami i poczuciem estetyki – kontynuuje Ewelina Saja.

Dostępność Albumu

Album można nabyć w salonach Empik, jak również na stronie sprzedaży homebookdesign.pl. Autorzy planują wydanie albumu w wersji audio, które będzie dedykowane osobom niewidomym i niedowidzącym. Publikacja będzie dostępna bezpłatnie na stronie internetowej nowego wydania.

Patronat nad tegoroczną edycją Homebook Design sprawują: Elle Decoration, Label Magazine, Czas na Wnętrze, WhiteMAD, Wp.pl, Magazif.com oraz PLN Design.