O szarości we wnętrzach

Od pewnego czasu możemy zaobserwować fascynację szarością we wnętrzach. Szarość, kojarząca się z elegancją i klasyką, stała się niezwykle modne w ostatnich latach. Ten trend można zaobserwować nie tylko wśród wyposażenia pomieszczeń typowo biurowych i reprezentacyjnych, ale również w apartamentach i domach prywatnych. Szarość, w połączeniu z dobrze dobranymi dodatkami, potrafi zaakcentować styl i elegancję pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy kuchnia.

4 propozycje na aranżację szarej kuchni

W przypadku aranżacji kuchni szarej, trudno jest znaleźć tylko jedno uniwersalne rozwiązanie. Dobór odpowiednich elementów, takich jak kolory, dodatki, wykończenia ścian i podłóg, zależy od indywidualnych preferencji. Oto kilka sprawdzonych i bardzo ciekawych inspiracji na urządzenie kuchni w kolorze szarym.

Kuchnia szara z dodatkami drewna

Jednym z pomysłów jest połączenie szarej kuchni z elementami drewnianymi, które nadają wnętrzu przytulny i ciepły charakter. Zastosowanie jasno lub ciemnoszarych frontów mebli kuchennych z dodatkami drewnianymi, takimi jak ściana pokryta kaflami imitującymi drewno, podłoga w barwie sosny, buka czy dębu, czy drewniany stół, doda ciepła całemu wnętrzu.

Szarość z kontrastowym akcentem kolorystycznym

Niepowtarzalny klimat wnętrza można uzyskać, łącząc szarość z intensywnymi kolorami. Idealnie sprawdzają się tu tonacje soczystej śliwki lub jaskrawej limonki. Takie barwy doskonale rozproszą poważny nastrój szarej kuchni, a dodatki takie jak obrusy czy tapicerka krzeseł w podobnym kolorze, podkreślą niepowtarzalny charakter wnętrza.

Neutralna biel w duecie z szarością

Kolejną propozycją jest klasyczne połączenie szarości z bielą. To połączenie cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród zwolenników minimalistycznych stylizacji. Szarości, biel, a także inne odcienie takie jak ecru czy kość słoniowa, tworzą unikalny duet, który dodaje elegancji kuchni.

Szarość i ceglane rudości

Wnętrza z charakterem zyskują na wyrazistości dzięki połączeniu szarości z rudymi tonacjami. Ta kolorystyka jest idealnym wyborem dla osób, które nie boją się odważnych rozwiązań. Można np. zastosować dekoracyjną cegłę lub klinkier o intensywnej rudej barwie na ścianach. Taki dodatek pięknie podkreśla szarą kuchnię, jednocześnie dodając jej energii.

Praktyczne zastosowanie szarości w dekoracji wnętrz

Szary, podobnie jak czerń, jest barwą uniwersalną, dobrze komponującą się z niemal każdym kolorem. Jednak ze względu na pewne zagrożenie, jakim jest nadmierne użycie tego odcienia, warto umiejętnie zrównoważyć jego stosowanie innymi barwami. Szarość, dobrze zastosowana, wraz z doskonale dobranymi kontrastami, może w magiczny sposób podkreślić charakter każdego wnętrza.