Przełamywanie stereotypego: Szare Kuchnie na Topie

Jeszcze do niedawna, kuchnie aranżowane w kolorach szarości wydawały się większości pomysłem, który mógłby zniszczyć przytulność i ciepło, które powinno charakteryzować to pomieszczenie. Szare kuchnie wywoływały skojarzenia z miejscami smutnymi, mało kolorowymi, czy wręcz przerażającymi. Jednakże, stało się coś, co diametralnie zmieniło postrzeganie szarej kuchni. Co sprawiło, że nagle kuchnie w tych barwach stały się nie tylko popularne, ale wręcz modne? Sekret tego fenomenu tkwi w dodatkach i kolorach akcentowych, które wprowadzane do kuchni wraz z szarościami, czynią ją po prostu zjawiskową!

Sześć inspiracji na stylowe, szare kuchnie

Niebiesko-biały triumf

Jeśli chodzi o szare kuchnie, pierwszym połączeniem, które robi prawdziwą furorę, jest wprowadzenie do nich dodatków niebieskich i białych. Te trzy barwy fantastycznie ze sobą współgrają: szarość działa jak tłumik, tonując i uspokajając, błękity świetnie rozświetlają wnętrze, a biel nadaje mu elegancji. Dużym uznaniem cieszą się tu dodatki pasiaste. Przykładowo, niebiesko-białe panele do połowy ściany, wazony, czy płytki kuchenne skutecznie rozbijają monotonną szarość.

Ciepło Drewna

Pomysł numer dwa to ocieplenie szarych wnętrz ciepłymi odcieniami drewna. Doskonale sprawdzą się tu klasyczne krzesła, stoły, drewniane półeczki zawieszane na ścianach czy wielkie, brązowe lampy w kolorze miodu lub o odcieniu słońca.

Czerwony Akcent

Kolejną inspiracją, która kompletnie odmieni szarą kuchnię jest wprowadzenie do niej barwy czerwonej. Wyobraź sobie szare szafki u góry ciągu kuchennego, kontrastowane przez czerwone na dole, a do tego soczyście krwisty okap – takie zestawienie nigdy się nie znudzi!

Loftowe Wibracje

Opcja numer cztery to loftowe klimaty – dla tych, którzy cenią surowość mebli i urządzają swoje mieszkania w myśl filozofii pofabrycznej i poprzemysłowej. Dużo dodatków z metalu, stali i szkła, lampy jak z hali produkcyjnej, podwieszany sufit na metalowej kracie. To pomysł na kuchnię ultranowoczesną i w takiej szare barwy w każdym z odcieni będą się prezentować dobrze.

Naturalny Kamień

Piąta propozycja polega na połączeniu szarości z naturalnym kamieniem. Wyobraź sobie szafki z szarymi frontami, blaty z marmuru i podłogę, której klucz stanowi kamień poprzecinany grafitową, ciemną fugą. Do tego metalowe lub wykonane z brązu uchwyty szafek i już mamy inspirację na stylową, szalenie elegancką kuchnię.

Szarości i Monokolorowe Akcenty

Nasz ostatni pomysł to szarości + monokolorowe akcenty w koniecznie żywym wydaniu. Przykład: firany w soczyście żółtym kolorze, podobne miseczki, uchwyty. Fioletowa śliwka z rodzaju tych mocno przykuwający wzrok: w postaci dywaników na podłodze, wazonów czy obić krzeseł kuchennych. Zieleń avocado: klosz lampy wiszącej nad stołem w kuchni, obicia, poduszeczki wyłożone na krzesłach. Każdy z intensywnych, ciepłych kolorów, które mocno różnią się od szarości, mogą w szarej kuchni zmienić całkowicie jej wyraz.

Proste i piękne!