Szarość w aranżacji wnętrz – kolor wyrafinowany i uniwersalny
Szarość w aranżacji wnętrz jest daleka od zimnych skojarzeń z betonem czy loftem. Stała się synonimem klasyki i elegancji, idealnie wpisując się w różne style wnętrzarskie. Choć wielu może obawiać się, że szare ściany nadadzą pomieszczeniu ponurą atmosferę, jej umiejętne użycie otwiera szerokie możliwości projektowe. Wybór odpowiednich barw i dodatków do szarego to klucz do stworzenia niepowtarzalnej aranżacji.

Harmonia szarości – możliwości kompozycji kolorystycznych

Szare ściany to nowoczesny trend, który wybierają projektanci wnętrz, zauważając jego wieloznaczność i wielość możliwości. Szarość to bowiem nie tylko jednolity kolor, ale szereg odcieni, które mogą zmieniać klimat wnętrza. Możemy zdecydować się na ciemny szary w jasnym, słonecznym pokoju, albo na jasne odcienie w miejscach słabo doświetlonych. Szarość tworzy także piękne akcenty kolorystyczne z innymi barwami. Idealnie współgra z pastelami – cytrynowym, miętowym czy pudrowym różem, nadając wnętrzu ciepła, radości i przytulności. Połączenie szarości z beżem, bielą czy brązem tworzy klasyczną, elegancką estetykę.

Akcenty kolorystyczne do olejów

Dopełnieniem szarych ścian są adekwatnie dobrane meble i dodatki. Świetnym uzupełnieniem szarych ścian są białe meble, stalowe wykończenia, szare obicia kanap i foteli. Szarość doskonale łączy się także z różem czy błękitem. Dodatki – ważne elementy aranżacji – nadają wnętrzu charakteru i stylu. Mając szare ściany możemy pozwolić sobie na większą swobodę w doborze dekoracji: metaliczne, srebrne akcenty, np. wazony, ramy luster, lampy stojące czy kinkiety, doskonale komponują się ze szarością ścian.

Szarość jako bezpieczny wybór w aranżacji

Szarość, jak pięknie pokazuje załączony obrazek, daje niezliczone możliwości aranżacyjne. Jest kolorem bezpiecznym, który trudno jest przegiąć. Jest więc idealnym wyborem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aranżacją wnętrz, ale również dla tych, którzy cenią sobie subtelność i elegancję. Stworzenie harmonijnej kompozycji z szarością otwiera nowe możliwości i pozwala na stworzenie niepowtarzalnego, stylowego wnętrza.