Blanka Lipińska, autorka poruszającej powieści erotycznej 365 dni, która posłużyła jako kanwę filmu o tym samym tytule, przeniosła się do nowego apartamentu w ubiegłym roku. Fani autorki mogli obserwować proces jej przeprowadzki i urządzania nowego lokum na jej profilu na Instagramie. Zajrzyjmy zatem do środka i zobaczmy, jak dziś mieszka popularna pisarka.

Nowe królestwo Blanki Lipińskiej

Nowe mieszkanko Blanki Lipińskiej jest usytuowane w zielonej okolicy warszawskiego Wilanowa. To obszerny apartament o powierzchni ponad stu metrów kwadratowych, perła na ostatnim piętrze kameralnego osiedla. Oferuje on trzy sypialnie, dwie łazienki, przestronną garderobę i salon połączony z aneksem kuchennym. Miła współpraca z przyjaciółką z czasów młodości, Aleksandrą Ziarak, pozwoliła przekształcić go w wymarzone gniazdo autorki – wszystko to w niespełna dwa miesiące.

Estetyka pod klucz

Chociaż Lipińska wybrała opcję wynajmowania mieszkania, to nie przeszkodziło jej w stworzeniu miejsca, które idealnie odpowiada jej gustowi. Oryginalne drzwi, zachowane łazienki, podłogi oraz zabudowa kuchenna zostały zintegrowane z nowym wystrojem. Autorka odświeżyła ściany, dokonała zmiany mebli i dodatków, nadając wnętrzu spójny charakter.

Wnętrze refleksji

Blanka Lipińska nigdy nie ukrywała, że wynajmuje mieszkanie. Jako uzasadnienie swojego wyboru podaje nieodłączne dążenie do perfekcji: Dla mnie kupno mieszkania będzie bardzo trudne, bo wszystko musi być doskonałe, a coś takiego po prostu nie istnieje. Czy nie jest świetnym rozwiązaniem co parę lat zmieniać sobie lokum i za każdym razem zaczynać nowe życie? – wyjaśnia autorka 365 dni.

Przewodni motyw

Unikalnym elementem mieszkania Lipińskiej jest motyw czaszki, który góruje na centralnym miejscu salonu. Twórczyni uwodzi swoją odwagą i oryginalnością, o czym świadczą nawet piora na ścianach, które stały się obiektem zaciekawienia fanów.

Raj dla autorki 365 dni

Królowa powieści erotycznych umieściła w centrum swojego zainteresowania sypialnię. Ta ma zapewniać komfort i odpoczynek. Ściana-sztuka, komfortowe łóżko i lustrzana szafa to tylko niektóre z elementów tego pomieszczenia.

Detale mają znaczenie

Salon to oszałamiające połączenie wygody z elegancją. Duży, komfortowy wypoczynek współgra z gustownym, kryształowym żyrandolem oraz loftowym aneksem kuchennym. Całość zachwyca luksusem i spójnością.

Przestrzeń i światło

Najbardziej widocznym elementem wystroju mieszkania Lipińskiej są lustra. One są odpowiedzialne za tworzenie iluzji większej przestrzeni oraz dodającego uroku odbicia światła.