Okres letni to dla wielu osób czas wypoczynku i relaksu. Długie, ciepłe dni sprzyjają odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Gdy temperatury rosną, jedynym, czego brakuje nam do pełni szczęścia, jest odrobinę wody, która mogłaby przynieść ukojenie i odprężenie. Baseny ogrodowe, a w szczególności te kanadyjskie, stwarzają doskonałe warunki do takiego relaksu, a przy tym wyglądają niezwykle estetycznie. Z czego są wykonane? Czy na pewno są tak trwałe, jak podaje producent? Jak możemy stworzyć niebanalny ogród z ich wykorzystaniem? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania poniżej.

Materiały używane do produkcji basenów kanadyjskich

Baseny kanadyjskie to unikalne konstrukcje, które zazwyczaj zbudowane są ze stalowej blachy. Ta stalowa blacha jest pokryta od zewnętrznej strony farbą, która imituje różne rodzaje materiałów. Dzięki temu basen może udawać np. drewno, kamień czy inne materiały, co sprawia, że doskonale wpasowuje się w otaczającą go przestrzeń ogrodu. Wewnątrz basenu znajdziemy natomiast folię o niebieskim odcieniu, której grubość zazwyczaj wynosi 0,5 cm. Baseny kanadyjskie są oferowane zarówno w wersji wolnostojącej – do ustawienia na gruncie lub piasku, jak i do wkopania w ziemię, zależnie od naszych potrzeb i preferencji.

Koszty i trwałość basenów kanadyjskich

Basen kanadyjski to nie tylko atrakcyjna estetyka, ale również praktyczność. Wśród użytkowników tego typu basenów możemy znaleźć wiele pozytywnych opinii odnośnie łatwego montażu oraz imponującej trwałości produktu. Dzięki wykonaniu z blachy stalowej, basen jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, w porównaniu do basenów wykonanych z gumy czy plastiku, co zwiększa jego żywotność.

Cena basenu kanadyjskiego waha się w granicach od 4 do 5 tysięcy złotych. W większości ofert na rynku, wskazana cena obejmuje już też montaż basenu. Jednak, aby upewnić się co do warunków zakupu, zawsze warto dokładnie przeczytać opis oferty lub skontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą.

Baseny kanadyjskie są wspaniałym pomysłem na uatrakcyjnienie przestrzeni ogrodu. Dostępne są w różnorodnych wzorach i kolorach, co pozwala dobrać je idealnie do naszych upodobań i charakteru otoczenia.

Warto zaznaczyć, że baseny wolnostojące na powierzchni, po zakończeniu sezonu kąpielowego, możemy z łatwością zdemontować i schować. Z kolei te wkopane w ziemię, po wypompowaniu wody, wystarczy odpowiednio przykryć na okres zimowy. Otoczenie basenów kanadyjskich umieszczonych poniżej poziomu gruntu możemy zaaranżować według własnego uznania. Wokół takiego kąpieliska świetnie sprawdzą się ozdoby wykonane z kamienia, piasku czy roślin. Nieocenione okaże się także dopasowane oświetlenie, które umili nam każdą wieczorną kąpiel a przy tym zaczaruje cały nasz ogród.