Dlaczego łóżko jest tak ważne?

Z pewnością każdy z nas przyzna, że łóżko to najważniejszy mebel w naszym domu. Jest bowiem miejscem, gdzie spędzamy sporo czasu, wypoczywamy po trudach dnia oraz relaksujemy się. Od łóżka zależy nasze samopoczucie, a także stan zdrowia – nieprawidłowo dobrany mebel może prowadzić do problemów z kręgosłupem. Z tego powodu niezwykle istotne jest, aby łóżko spełniało nasze oczekiwania, zarówno jeśli chodzi o wygodę jak i estetykę. Na szczególne uwagę zasługuje oferta Black Red White łózka.

Wielkość łóżka i wysokość ramy

Sprawdzając ofertę Black Red White łózka, zauważymy niezwykle bogaty wybór tego typu mebli. Istotne jest, aby dobrze dobrać ramę łóżka. Możliwości są różne – większość producentów oferuje ramy dostosowane do materacy o szerokościach od 80 do 180 cm. Jeżeli poszukujesz łóżka jednoosobowego, w zupełności wystarczy ci materac o szerokości 90 lub 120 cm, dla łóżek dwuosobowych niezbędne są natomiast materace o minimum 140 cm szerokości.

Funkcjonalność łóżka o szerokości ponad 180 cm

Łóżka o szerokości powyżej 180 cm oferują możliwość zastosowania dwóch różnych materacy. Jest to rozwiazanie idealne dla par, gdyż każda osoba może wybrać materac dostosowany do własnych preferencji. W skład takiego łóżka może więc wchodzić lekki materac piankowy oraz np. twardy materac sprężynowy z dodatkowym utwardzeniem.

Stelaż do łóżka

Kolejnym niezbędnym elementem każdego łóżka jest stelaż. W sklepach można znaleźć stelaże nierozwijane, regulowane manualnie lub elektrycznie. Wybór zależy od budżetu oraz własnych preferencji. Elektryczne stelaże, mimo wyższej ceny, oferują komfort regulacji wysokości zagłówka czy miejsca na nogi, co ma duże znaczenie dla zdrowia. Ciekawym pomysłem może być zastosowanie drewnianych listwy stelaża z funkcją regulacji twardości.

Wybieramy materac

Materac to najważniejszy element każdego łóżka – to od niego zależy nasz komfort snu. W ofertach producentów znajdziemy wiele rodzajów materacy, dostosowanych do różnych potrzeb oraz preferencji. Wróżnić możemy materace sprężynowe, piankowe, lateksowe czy żelowe. Warto przypomnieć, że im więcej niezależnie działających sprężyn w materacu, tym lepsze podparcie dla naszego kręgosłupa. Niezależnie od naszych potrzeb, na pewno zdołamy znaleźć materac idealny dla siebie.