Złota 44, elegancki mieszkalny wieżowiec w Warszawie, to realizacja ambitnej pięcioletniej budowy. Inwestycja miała jeden główny cel: stworzyć najwyższy apartamentowiec, który by oszałamiał swoim wykończeniem i standardem. I taki był – dorównujący wykończeniem renomowanym metropoliom na całym świecie, niezależnie od wszelkich finansowych zawikłań. Złota 44 była inwestycją, która przetrwała finansowe problemy pierwszego dewelopera, a dzięki sprzedaży międzynarodowemu konsorcjum spółek Amstar i BBI Development, teraz góruje nad Warszawą. Ta wyjątkowa budowla jest teraz ikoną Warszawy, miejscem kojarzonym z bogactwem, dużymi pieniędzmi i biznesem z wyższej półki.

Złota 44 – Synonim Prestiżu w Polsce

Mówiąc o Złotej 44, mówimy o najbardziej pożądanym adresie w Polsce. Powody? Nie trzeba szukać daleko. Złota 44 to najwyższy budynek mieszkalny w kraju z 192 metrami wysokości, a także przebija skale wysokości wszystkich budynków mieszkalnych w całej Unii Europejskiej. Co jest najbardziej charakterystyczne? Wyjątkowa forma wieżowca, wzorowana na styl nazywany dekonstruktywizmem. Harmonijna fala, jakby otulająca budynek, skierowana swoim szpicem w stronę nieba. Na poziomie architektonicznym jest to pionierskie podejście w Polsce, zastosowane w formie trójszybowej fasady o silnej izolacji akustycznej i niskim współczynniku przenikania ciepła. Co więcej, wieżowiec jest pierwszym budynkiem w Polsce, którego fasady przeszły rygorystyczny Test Florydy – oczywiście z wynikiem pozytywnym.

Co Oferta Ekskluzywności Obejmuje

Na zewnątrz imponuje forma, ale to wewnątrz prawdzie kryje się esencja luksusu. Entuzjaści dobrego samopoczucia, doznań estetycznych i komfortu użytkowania znajdą tu to, czego pragną. Co oferuje ten specjalny wieżowiec?

  • Sauna i nowoczesne centrum spa
  • Oszałamiający taras widokowy
  • Niezawodna recepcja z usługą concierge służącą najlepszej obsłudze mieszkańców
  • 24-metrowy basen
  • Fitness klub ze specjalnym miejscem do praktykowania jogi
  • Sala kinowa gotowa do prywatnych projekcji
  • Create a specialised cellar for ageing wine
  • Symulator golfa, umożliwiający trening umiejętności gry

Oferowane apartamenty w Złotej 44 mają średnią powierzchnię 120 metrów kwadratowych, z zaawansowanym systemem HMS zapewniającym kontrolę nad wieloma aspektami domowego komfortu. Pilot umożliwia kontrolę nad klimatyzacją, ogrzewaniem, oświetleniem, żaluzjami, a nawet zamówieniem posiłków z restauracji. Wygląd wnętrz – zarówno innowacyjny, jak i elegancki – został zrealizowany przez londyńską pracownię Woods Bagot, w myśl najnowszych europejskich trendów.

Daniel Libeskind – Geniusz za Projektem Złotej 44

Daniel Libeskind, amerykański architekt pochodzenia polskiego, jest odpowiedzialny za dzisiejszy wygląd tego luksusowego budynku. Nie jest to jego jedyny projekt; w swojej karierze zaprojektował tak prestiżowe obiekty jak Muzeum Felixa Nussbauma w Niemczech, Muzeum Wojny w Manchesterze, Muzeum Żydowskie w Berlinie i San Francisco, czy Nowe Centrum w Łodzi – zwane Bramą Miasta. Główny architekt Złotej 44 jest również twórcą projektu zagospodarowania Strefy Zero po ataku na World Trade Center w Nowym Jorku.